×
WomanOnly

7 věcí, které ovlivňují naši váhu. Přestaňte se stresovat!

Zdroj: Shutterstock.com

Na naši váhu má vliv několik faktorů, mezi nimi samozřejmě způsob, jakým se stravujeme, genetika nebo zdravotní stav. Zdravě jíst, jak vidíme, bohužel nestačí. Co tedy způsobuje, jak vypadá naše postava a kolik vážíme?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

 Jídlo

Na prvním místě je to bezesporu jídlo. Někteří šťastní jedinci sice můžou sníst půl prasete a nepřiberou ani deko, ale ty můžeme řadit mezi přírodní úkazy a podle nich tento seznam nepíšeme. Považujeme za zbytečné zmiňovat zásady zdravé výživy, všichni víme, že zdravé a střídmé stravování je základem pro každou dietu.

Geny

Pokud naši rodiče a prarodiče trpí nadváhou, jsme v horší pozici oproti lidem, kteří mají štíhlost v genech. Dobrá zpráva ale je, že proti genetice nejsme bezmocní a vyvážená strava je opravdu silným soupeřem.

Funkce štítné žlázy

Zdá se vám, že jíte málo a přesto přibíráte? Nebo naopak, nehlídáte se a váha vám záhadným způsobem klesá sama? Možná máte problémy se štítnou žlázou, návštěva endokrinologa vás zbaví pochyb.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Zaměstnání

Lidé, kteří celý den prosedí v kanceláři, mají větší sklony k přibírání než lidé, kteří mají aktivnější zaměstnání. Pokud máme sedavý způsob života, bylo by ideální kompenzovat to po práci pohybem.

Stres

Stres drží naše tělo v pohotovosti, to je pak nuceno ukládat si tukové zásoby na horší časy. Buďme optimisté a kila půjdou dolů samy!

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Pitný režim

Pokud nebudeme dodržovat pitný režim, nejen že nemůžeme zhubnout, ale ještě si přivodíme zdravotní komplikace. Přes den bychom měli vypít minimálně dva litry tekutin a káva a alkohol se mezi ně nepočítají.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Léky

Některé léky mají vliv na tělesnou hmotnost, například kortikoidy, kterými se léčí poruchy štítné žlázy, alergie nebo imunitní onemocnění. Také antikoncepce má v tomto smyslu špatnou pověst. Pokud ale budeme dodržovat správnou životosprávu, budou na nás i léky krátké.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*