Menu
WomanOnly
Krása

Vrásky od smíchu jsou žádoucí, nepřestávejte se smát!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

15. 1. 2015

Proč potkáváme každé ráno v metru tolik zamračených lidí? Možná se jim jen nechtělo vstávat, ale také se můžou bát, že čím více se budou usmívat, o to více vrásek jim přibude. Je pravda, že se nám ze smíchu tvoří na obličeji vrásky nebo se jedná o fámu? Znamenalo by to snad, že se máme přestat usmívat?

Mimickým vráskám se nevyhnete

Klinický profesor dermatologie na univerzitě v Yale Mona Gohara potvrzuje, že smích má opravdu vliv na tvorbu vrásek. „Z vědeckého hlediska je to naprosto logické. Časem začne vaše kůže ztrácet kolagen a elastin. První vrásky se začínají objevovat už kolem třiceti až čtyřiceti let.“ říká. „Když se pravidelně usmíváte, časem určitě začnete vnímat patrné stopy ve vaší kůži.“

Chraňte se před sluncem

Není to ale všechno – vrásky na vašem obličeji způsobuje také veškerá mimika, tzn. svraštění čela, povytažené obočí nebo dokonce i mluvení. Okolí úst, očí a také čelo jsou nejčastější místa, kam si lidé nechávají vpichovat botulotoxinové injekce.

Profesor Gohara říká, že s tím bohužel nemůžeme nic dělat, stárnutí kůže a s tím související ubývání elasticity nezastavíme. Proč ale někteří lidé mají tyto vrásky méně viditelné než jiní? Závisí to na tom, jak moc dotyčný používá mimické svaly, na působení slunečních paprsků a také na genetice.

I vrásky vám můžou slušet

Určitě to ale neznamená, že byste se měli přestat usmívat. Je vědecky prokázáno, že úsměv zvyšuje vaši přitažlivost, a to bez ohledu na počet nebo hloubku vrásek. Existují také další důvody, proč neztrácet úsměv. Jedním z nich je odbourávání stresu a vyplavování hormonů štěstí, některé studie dokonce hovoří o posilování imunitního systému u lidí, kteří se častěji smějí.

Není tedy důvod stresovat se kvůli známkám přirozeného stárnutí, vždyť vrásky způsobené úsměvem jsou sexy. Nepřidělávejte si vrásky z vrásek ani z ničeho jiného a začněte se raději více usmívat, prodloužíte si život!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vrásky od smíchu jsou žádoucí, nepřestávejte se smát!