×
WomanOnly

Vrásky od smíchu jsou žádoucí, nepřestávejte se smát!

Proč potkáváme každé ráno v metru tolik zamračených lidí? Možná se jim jen nechtělo vstávat, ale také se můžou bát, že čím více se budou usmívat, o to více vrásek jim přibude. Je pravda, že se nám ze smíchu tvoří na obličeji vrásky nebo se jedná o fámu? Znamenalo by to snad, že se máme přestat usmívat?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Mimickým vráskám se nevyhnete

Klinický profesor dermatologie na univerzitě v Yale Mona Gohara potvrzuje, že smích má opravdu vliv na tvorbu vrásek. „Z vědeckého hlediska je to naprosto logické. Časem začne vaše kůže ztrácet kolagen a elastin. První vrásky se začínají objevovat už kolem třiceti až čtyřiceti let.“ říká. „Když se pravidelně usmíváte, časem určitě začnete vnímat patrné stopy ve vaší kůži.“

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Chraňte se před sluncem

Není to ale všechno – vrásky na vašem obličeji způsobuje také veškerá mimika, tzn. svraštění čela, povytažené obočí nebo dokonce i mluvení. Okolí úst, očí a také čelo jsou nejčastější místa, kam si lidé nechávají vpichovat botulotoxinové injekce.

Profesor Gohara říká, že s tím bohužel nemůžeme nic dělat, stárnutí kůže a s tím související ubývání elasticity nezastavíme. Proč ale někteří lidé mají tyto vrásky méně viditelné než jiní? Závisí to na tom, jak moc dotyčný používá mimické svaly, na působení slunečních paprsků a také na genetice.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

I vrásky vám můžou slušet

Určitě to ale neznamená, že byste se měli přestat usmívat. Je vědecky prokázáno, že úsměv zvyšuje vaši přitažlivost, a to bez ohledu na počet nebo hloubku vrásek. Existují také další důvody, proč neztrácet úsměv. Jedním z nich je odbourávání stresu a vyplavování hormonů štěstí, některé studie dokonce hovoří o posilování imunitního systému u lidí, kteří se častěji smějí.

Není tedy důvod stresovat se kvůli známkám přirozeného stárnutí, vždyť vrásky způsobené úsměvem jsou sexy. Nepřidělávejte si vrásky z vrásek ani z ničeho jiného a začněte se raději více usmívat, prodloužíte si život!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*