Menu
WomanOnly
Móda a styl

6 signálů, že nosíte špatnou podprsenku. Neutrácejte zbytečně!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

15. 1. 2015

Že neznáme svou krevní skupinu, je ještě relativně v normě, ale že velká spousta žen nezná velikost své podprsenky a nakupuje špatné velikosti, je už trochu horší. Nejen že by ve správné podprsence naše prsa vypadala lépe, ale můžou se u nás dokonce objevit takové zdravotní potíže jako bolest zad, kožní onemocnění nebo různé záněty od otlačených kostic nebo škrtících ramínek. Podle čeho tedy poznáme, že potřebujeme jinou velikost? S našimi šesti tipy už při nákupu spodního prádla chybu neuděláte.

Kostice odstávají od těla

Znamená to, že košíčky jsou příliš malé. Když zvednete ruce nad hlavu, neměly by se s nimi zvedat také kostice, ty by měly přilnout k tělu.

Prsa přesahují přes okraj

Pokud se vám prsa derou ven vrchem, spodem nebo bokem, je to jasný signál, že potřebujete větší velikost košíčků. Košíčky by měly držet celý objem prsa vevnitř. Výrobci podprsenek doporučují zkusit si přes ni obléct tričko, protože bez něj si ani nemusíte všimnout, že se vám prsa do košíčků nevejdou.

Košíčky sjíždějí dolů

Když sundáte ramínka, sjede vám podprsenka ke kolenům? Asi je něco špatně. Musíte ubrat velikost košíčku a možná i obvod, abyste si nemusely podpírat prsa rukama.

Prsa se rozjíždějí do stran

Co si budeme povídat, rozhodně vypadá lépe, když nejsou prsa vidět i zezadu. Nebojte se švů, které jsou umístěné pod prsy nebo ze strany košíčku, v kvalitních podprsenkách je přes oblečení nikdo nezaregistruje.

Zapínání je příliš nahoře

Jestliže vám podprsenka vzadu vyjíždí nahoru, musíte na obvodu minimálně číslo ubrat.

Nařasené nebo odstávající košíčky

Tady máte dvě možnosti. Buď si pořiďte menší číslo, nebo podprsenku vycpěte, nebyla byste první ani poslední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 signálů, že nosíte špatnou podprsenku. Neutrácejte zbytečně!