Menu
WomanOnly
Domácnost

6 způsobů, jak udržovat pořádek a vyhnout se velkým úklidům

Kateřina Beranová

Kateřina Beranová

31. 10. 2014

Pokud máte i vy problém s udržením stálého pořádku a uklízíte pouze jednou za čas, pak vám úklid zabere i několik hodin. Takovým zdlouhavým úklidům se však můžete snadno vyhnout, pokud budete dodržovat několik následujících pravidel. Úklid vám pak zabere pouze několik málo minut a ne hodiny. Svůj volný čas pak budete moci trávit podle vašich představ.

1. Uklízejte si své oblečení

Své oblečení si uklízejte hned, jak si ho svléknete. Špinavé kousky dejte do koše na špinavé prádlo, vše ostatní uložte zpět do skříně. Už žádné odhazování oblečení na židli, či dokonce na zem. Složení jedněch džínů a hození ponožek s tričkem do špíny vám přeci zabere mnohanásobně méně času, než když třídíte a uklízíte haldy oblečení, které se vám za celý týden nashromáždilo.

2. Vytřiďte nepotřebné věci

Ruku na srdce, opravdu potřebujete 3 naprosto stejná struhadla nebo cedníky? Je nezbytné mít v botníku lodičky, ze kterých máte puchýře, a proto je nenosíte? Takových věcí se co nejdříve zbavte, aby vám doma zbytečně nepřekáželi a nevytvářeli tak dojem neukliditelného nepořádku. Uvidíte, že se vám uleví, až se všech zbytečností zbavíte, budete se cítit, jako znovuzrozená.

3.  Nenechte se zavalit papíry

Každý den se snažte přečíst si všechnu poštu, která vám přišla. Tak se dozvíte, která je důležitá a měla byste si ji nechat a co jsou jen reklamní letáky nebo newslettery. To samé platí s novinami. Nechávejte si doma jen čerstvý tisk, ostatní vyhazujte do tříděného odpadu. Zkrátka každý den se zbavujte všech přebytečných papírů, letáků, dopisů a novin, jinak vás za několik týdnů doslova zavalí.

4. Udržujte pracovní plochy v čistotě

Ulepené, zaprášené, nebo jinak zašpiněné pracovní plochy nepůsobí příliš dobře nejen na vaše okolí, ale podvědomě ani na vás. Proto je udržujte v té největší čistotě a po každém použití je pečlivě otřete vlhkým hadříkem. Dřevěné plochy pak také pravidelně ošetřujte leštidli, nebo jinými přípravky na dřevo určené.

5. Myjte nádobí hned po vaření

Když budete odkládat mytí nádobí na dobu neurčitou, časem se pár špinavých talířů promění v nekonečnou hromadu špinového nádobí. Nadruhou stranu, když nádobí umyjete vždy, když dovaříte nebo dopijete kávu, strávíte tím ani ne 10 minut. Vyhnete se tak nekonečnému a neoblíbenému mytí nádobí a budete si místo toho moct přečíst například nějakou hezkou knížku.

6. Vracejte věci tam, kde jste je vzala

Dokoukala jste právě svůj oblíbený film, ale už se vám nechce DVD vracet zpět do skříňky a toužíte jen po tom jít spát? Přemožte svou lenost a vracejte věci tam, kde jste je vzala, jedině tak docílíte toho, že se vám vytahané věci nebudou hromadit všude po bytě. Ušetříte si tak pozdější hodiny strávené úklidem všech těchto maličkostí, uvidíte, že budete na sebe pyšná a rychle si na tento styl života zvyknete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 způsobů, jak udržovat pořádek a vyhnout se velkým úklidům