×
WomanOnly

7 důvodů, proč chodit pěšky. Udělejte něco pro své zdraví

Zdroj: Shutterstock.com

V současnosti je téměř samozřejmostí přesouvat se v autě i na velmi krátké vzdálenosti, ačkoliv chůze skýtá mnoho výhod. Pro většinu lidí není možné docházet každý den do práce pěšky, ale svižná procházka dvakrát týdně má lepší účinky než dlouhé hodiny v posilovně. Proč je dobré začít více používat nohy?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Chůze posiluje srdce

Během procházky se vám rozproudí krev, takže zásobujete buňky kyslíkem a posilujete tak srdce.

Zlepšuje paměť

Chůze okysličuje a prokrvuje mozek, s čímž souvisí i zlepšování paměti. Někteří lékaři ji dokonce považují za skvělou prevenci proti Alzheimerově nemoci.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Zlepšuje kvalitu spánku

Tělo se při chůzi snadněji zbavuje toxických látek, takže budete mít více síly a lépe usnete. Nehledě na to, že čerstvý vzduch vám pročistí hlavu a budete spát celou noc jako poleno.

Podporuje hubnutí

Experti potvrzují, že budete-li chodit svižně a v pohodlných botách, zvýší se vám srdeční aktivita, začnou se spalovat tuky a posilovat svaly. Důležité je zvyknout si na pravidelné procházky – už po třech měsících pravidelné chůze se upraví látková výměna a začne se snižovat cholesterol. Pravidelná třicetiminutová procházka dvakrát až čtyřikrát týdně působí pozitivně na svalstvo nohou, břicha a zad.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Zvyšuje odolnost organismu

Už tři tisíce kroků denně stačí ke zvýšení odolnosti organismu vůči virovým i bakteriálním onemocněním. Posilujte imunitu nejen vitamíny.

Šetří životní prostředí

Nejen že se nemusíte stresovat v kolonách a v přeplněných dopravních prostředcích, ale šetříte i životní prostředí. Výfukové plyny se nedýchají moc příjemně, dopravní prostředky ale plošně zakázat nemůžeme. Alespoň pro dobrý pocit se občas projděte do práce. Přestože kvůli tomu možná budete muset vstát dřív, budete mít energie na rozdávání.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Zvyšuje dobrou náladu

Při chůzi, stejně jako při jiném pohybu, se vyplavují endorfiny neboli hormony dobré nálady. Při chůzi venku navíc doplňujete energii a lidé nabití energií a endorfiny se více usmívají, to je jedna z životních pravd.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*