Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

7 jídel díky kterým budete mít zdravé a neodolatelné vlasy

Adéla Beranová

Adéla Beranová

4. 7. 2014

Znáte to rčení, jste, to co jíte? Tak přesně to samé můžete říct o svých vlasech. „Vlasy odrážejí celkové zdraví ,“ říká vlasová expertka Elizabeth Phillips. Zaměřte se na jídlo podle našeho doporučení a vaše vlasy budou vypadat prostě dokonale!

Tuňák, sardinky či treska

Když přijde řeč na zdravé vlasy, měla byste se v jídelníčku zaměřit hlavně na proteiny. Třeba tuňák je jich plný a navíc obsahuje omega 3 mastné kyseliny a vitamín D, který pomáhá celkově vašemu zdraví. Stejnou službu vám prokážou třeba i sardinky nebo treska. Stačí si vybrat rybu, která vám chutná.

Drůbež

Když už je řeč o proteinech, kuřecí maso je jejich ideálním zdrojem. Drůbež navíc obsahuje zinek, železo a vitamín B12 a všechny tyto láty prospívají jak vašim vlasům, tak celkovému zdraví!

Čočka

Luštěniny jsou také perfektním zdrojem živin, stejně jako dalších látek, které prospívají vaší lesklé hřívě.

Vajíčka

Opět netřeba zmiňovat vysoký obsah proteinů ve vajíčkách. Mají ale také mnoho potřebných minerálů, včetně železa. Právě železo je pro zdraví vlasů skutečně zásadní, jeho nedostatek způsobuje nadměrné padání vlasů.

Sladké brambory, mrkev, meruňky

Mrkev, sladké brambory i meruňky obsahují velké množství betakarotenu, který se v našem těle mění na vitamín A. Bez něho by naše vlasy neměli žádnou sílu a nevypadaly by rozhodně hezky.

Borůvky

Cévy, které dodávají živiny do vlasových váčků benefitují z vitaminu C. Jeho vynikajícím zdrojem jdou třeba borůvky.

Špenát a brokolice

Špenát by mohl být považován za superjídlo, protože je dobrým zdrojem železa, ale také betakarotenu, vitamínu C a kyseliny listové. Všechny tyto látky vyživují i vlasy, které jsou po nich opravdu neodolatelné. Podobnou službu vám udělají ale i růžičky brokolice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 jídel díky kterým budete mít zdravé a neodolatelné vlasy