Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

7 skvělých tipů na levné létání

Cestovat po světě je pro mnoho lidí vášní, pro někoho pracovní povinností. Někdo létá za rodinou, jiný za památkami a poznáváním neznámých koutů světa. Všichni tito lidé mají jedno společné – chtějí létat levně. Přinášíme 7 skvělých tipů na levné létání.

1. Vyberte si nejlepší čas na levné letání

Je více než důležité vybrat si správný čas na cestu. Cestování mimo sezónu může být 3-4x levnější, než když má každý dovolenou. Nejlepší způsob, jak ušetřit peníze na dovolené, je tedy flexibilita s vaší destinací nebo datem cesty. Mnoho lidí chce cestovat v hlavní sezóně, ale volba méně oblíbeného cestovního času je mnohem lepší volbou. Vše si rezervujte předem nebo na poslední chvíli (last-minute a first-minute), protože ceny jsou tehdy nejnižší. Některé zájezdy od velkých cestovních kanceláří mají velké slevy, pokud si je rezervujete na poslední chvíli.

2. Najděte si levné letenky

Největší cestovní náklady jsou obvykle doprava a ubytování. Pomůžeme vám ušetřit na obojím. Zde jsou tipy, jak najít levné letenky: Dejte si pozor na ‚nesprávné tarify‘, nabídky letenek a nabídky dovolenkových balíčků. Zkuste také prozkoumat nízkonákladové letecké společnosti, které jsou ve vaší cílové destinaci dobře známé, protože často přidávají propagační akce k levným tarifům. Podívejte se na příklad na stránky https://www.eSky.cz/.

levné letenky

3. Létejte tehdy, když jiní nemohou

Aerolinky snižují ceny, aby zaplnily mezery. A počet cestujících závisí na trase, ročním období a denní době. Časná rána a pozdní večery jsou na turistických trasách nejlevnější, protože lidé na dovolené neradi létají v noci. Nejvýhodnější je létat uprostřed týdne – v úterý nebo ve středu, ale i v sobotu. Proč? Lidé rádi začínají své cesty v pondělí a vracejí se ve čtvrtek, zatímco rekreanti vyrážejí v pátek a vracejí se v neděli.

4. Vybírejte si nízkonákladové dovolené

Když máte napjatý rozpočet, vydejte se do nízkonákladových zemí. Nejlevnější pro cestovatele jsou: Kolumbie, Kambodža, Albánie, Gruzie, Nepál, Bolívie, Arménie, Estonsko, Argentina, Filipíny a Turecko. Cestujte s někým, protože vám to umožní sdílet náklady. Například pronájem auta nebo bytu stojí stejně bez ohledu na počet osob.

5. Vybírejte si dlouhé přestupy

Vyberte si dlouhé mezipřistání a budete mít dvě cesty za cenu jedné. Některé vyhledávače letů jako je eSky.cz umožňují seřadit lety podle doby cesty. Několikahodinové přestupy jsou příležitostí k návštěvě města a dokonce i přespání v hotelu. Najděte si letiště spojené se zajímavým městem vysokorychlostním vlakem nebo metrem, abyste se dostali k turistickým atrakcím levně a rychle. Jen pozor na vízová pravidla.

6. Zkuste tzv. výlet v trojúhelníku

Trojúhelníkový let spočívá v tom, že přidáte druhý cílový bod. V prohlížečích zvolíte možnost „Multi-city“. Letíte například z Chicaga do Prahy, ale pár dní zůstanete v Lisabonu nebo v Istanbulu. Cena může být dokonce nižší než typická zpáteční letenka. Výlet s několika zastávkami je obzvláště levný, když je navazujícím letištěm velký uzel, jako je Istanbul, Dubaj, Hong Kong. Chcete-li najít zajímavé trasy za dobrou cenu, musíte dlouho hledat ve vyhledávačích letenek.

levné letenky

7. Použijte alternativní letiště

Vyhledávače zobrazují ceny letů z okolních letišť. Někdy jsou rozdíly výrazné. Levnější jsou i lety s přestupy na alternativních letištích. Většina nízkonákladových leteckých společností využívá alternativní letiště, například Modlin místo Varšavy nebo Stansted nebo Gatwick místo Heathrow. Tato menší letiště mají menší provoz a jsou zde levnější půjčovny aut.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 skvělých tipů na levné létání