Menu
WomanOnly
Krása

7 tipů jak být krásná bez make-upu

Zajímá vás, jak být krásná i bez make-upu? Redakce WomanOnly.cz připravila společně s odbornicí sedmero rad. 

 

Zatočte s pomuchlaným obličejem a oteklými oči. Už konec obav z překročení prahu ložnice bez make-upu. Pomůže vám sedm tipů, které nám prozradila odbornice a wellnes koučka Petra Řehořková z Petra Clinic.

1. Naučte se spát na zádech!

Všimněte si, jak po dovolené u moře nebo na chalupě vypadáte mladě. Copak se opalujete vleže na boku nebo se zmuchlaným polštářem pod obličejem? Ne, krásně si své tělo narovnáme do pozice, kdy je pokožka vypnutá a bez zbytečných záhybů.

2. Kosmetika dvakrát denně

Ráno i před spaním používejte kosmetiku na obličej, důkladně jej večer odličte. Pokožku celého těla večer „naimpregnujte“ jako vaše oblíbené boty kvalitním olejem, ráno lehkým tělovým mlékem. Ano dvakrát za den! I na pláži se stále mažete! Při natírání pleťového krému postupujte vždy ze zdola nahoru, proti gravitaci. Obličej lehce poklepejte konečný prstů, prokrví se a zrůžoví.

3. Spěte v chladu

Pokud to jde, spěte v dobře vyvětrané místnosti, při chladném vzduchu. Ten zmírní následné otoky. Omezte všechna pyžama, která někde škrtí, mají pevné gumy a lemy. Nechte lymfu v noci pěkně pracovat a nestlačujte ji těmito prostředky.

4. S ručníkem opatrně

Ráno omyjte obličej několika hrstmi studené vody. Nedřete ručníkem obličej, jen lehce osušte. Pokud by otoky kolem očí byly veliké, nechte si v lednici z večera 2 kávové lžičky a přiložte je na otoky. Pozor! Nedávat do mrazáku, způsobíte si omrzliny!!

5. Konec žlutému zlatu

Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala svěže, nenoste šperky ze žlutého zlata. Zkuste bílé zlato, stříbro s kamínky.

6. Své udělají vlasy nebo šátek

Hezky upravené vlasy také dovedou pozornost od pomačkaného obličeje. Pokud chcete rozzářit, zvolte nějaký šátek na krk vhodný k vaší typologii – růžový, bledě modrý, fialkový. Nikdy černý.

7. Zacvičte si

„Dejte si 20 dřepů, 30 skoků a 10 kliků. Ty vám ráno zaberou sotva 3 minuty, ale rozproudí celé tělo. Pak hurá do teplé sprchy a postupně přecházet k chladnější vodě, až kam to půjde,“ uzavírá Petra Řehořková z Petra Clinic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 tipů jak být krásná bez make-upu