Menu
WomanOnly
Krása

7 tipů jak docílit dokonalé pleti. Buďte neodolatelná

Redakce

Redakce

1. 2. 2014

Dokonalá pleť je snem každé ženy. Aby se tento sen stal realitou, je zapotřebí o svoji pleť každodenně pečovat!

Používejte správný druh kosmetiky

V první řadě je důležité vědět, jaký druh pleti máte. V případě, že je vaše pleť smíšená až mastná, prostředky na suchou pleť ji krásu nepřinesou, to samé platí i v opačném případě.  Kosmetický trh dnes nabízí různou škálu prostředků na pleť, na jejichž etiketě se dočtete, zda je tento výrobek určený právě pro vás. Je zde uveden typ pleti (suchá, smíšená až mastná, normální), což slouží jako hlavní indikátor výběru. Dále je zde uvedeno, jak správně prostředek používat a jeho účinky.

Využijte rady kosmetičky..

Pokud si nejste s type své pleti 100% jista, zajděte za svoji kosmetičkou, která vám ji pomůže určit. Budete tak mít jistotu správné volby péče o pleť, což je základem pro její krásu.

Po zakoupení správného krému, odličovacího mléka a čistící vody, tyto pomocníky používejte pravidelně každé ráno a každý večer!

Dodržujte pitný režim

Dalším krokem pro docílení dokonalé pleti je pitný režim. Voda vyživuje pleť zevnitř, prostupuje do každé buňky a dodává jí život, což se pak blahodárně odráží na zdraví naší pokožky.

Optimálně byste každý den měla vypít 2 až 3 litry čisté, pramenité vody.

Dobře se stravujte

Také strava má vliv na krásu naší pokožky. Konzumace mastné a tučné stravy ucpává póry v pleti a vede tak ke zvýšené tvorbě mazu. Jezte pravidelně, po malých porcích, 5x denně, bez přidaných tuků a sladidel.

Odpočívejte

Nebuďte zbytečně ve stresu a dopřejte své pleti spánek, který pro svůj zdravý vzhled  bezpodmínečně potřebuje. Jste-li unavená, odpočiňte si. Naneste na svoji pleť výživnou masku podle typu vaší pleti a na chvíli relaxujete na pohovce. Prospějete tak ne jen své mysli, ale i pokožce.

Nedotýkejte se své pleti během dne

Nedotýkejte se svého obličej rukami, aniž by jste si je před tím neopláchli vlažnou vodou a mýdlem. Nanesete si tak na obličej bakterie, což se dříve či později na vaši pleti nechvalně projeví v podobě pupínku, či vyrážky.

Neužívejte nikotin

Nekuřte. Nikotin kromě zdravotních problému, způsobuje také předčasné stárnutí pleti. Pleť ztrácí svoji přirozenou pružnost, tvoří se kruhy pod očima a dříve se vyskytují vrásky v oblasti očí a čela.

Docílit dokonalé pleti a udržet si její mladistvý a zdravý vzhled je každodenní boj, který vyžaduje pravidelnou hygienu a zdravý životní styl. Pokud se vám tyto dvě pravidla podaří dodržovat, vaše pleť se vám odmění krásou, která za ten boj stojí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 tipů jak docílit dokonalé pleti. Buďte neodolatelná