Menu
WomanOnly
Krása

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

Redakce

Redakce

21. 8. 2017

Nevzhledné kruhy pod očima dovedou potrápit nejednoho z nás. Někdy jde o důsledek probdělé noci, jindy však za tyto obtíže může náš věk, genetika nebo i nemoc. Příčin kruhů pod očima je celá řada. Co s nimi?

Co způsobuje kruhy pod očima?

Jedním z nejčastějších důvodů vzniku kruhů pod očima, je nadměrné namáhání očí nebo očního okolí nebo pobyt v nevhodném prostředí. V reálu to znamená, že oči dlouhodobě hledí do počítače, zdržujete se v zakouřeném prostředí, málo spíte, máte špatnou životosprávu, trápí vás pylová alergie, mnete si oční okolí a mnoho dalšího. Samozřejmě i stres, nepohoda, vyšší věk a genetika, hraje svou významnou roli. Stejně i nedostatek tekutin.  Faktorů je celá škála. Některé můžete eliminovat, jiné můžete ovlivnit, ale jsou i takové, které si vyžadují odbornou pomoc.

Zbarvení otoků, vaků nebo kruhů pod očima může být nahnědlé, ale také temně fialové. Výsledná barva je ovlivněna několika faktory. Roli hraje rozličná síla (tloušťka) naší kůže (starší lidé jí mají velmi tenkou), a také rozdíl mezi přirozeným a umělým světlem. Světlo dokáže výsledný odstín snadno zkreslit.

Většina lidí se domnívá, že tmavé váčky pod očima vznikají opravdu jako příznak únavy, úzkosti, stresu nebo nedostatku spánku. Ano, to je jedna z možností, ale otoky, kruhy a váčky jsou obvykle důsledkem špatného prokrvení v okolí očí, což způsobuje méně okysličenou krev a namodralý vzhled. Nejčastěji lidé trpí tmavě hnědým až načervenalým zbarvením. Tato barevná změna je způsobena krevními sraženinami z krevního séra, které uniklo z jemných kapilárek v oblasti pod očima.

Víme, jak zamaskovat kruhy pod očima a být svěží

Kruhy pod očima mohou signalizovat nejen kosmetický problém, ale někdy jsou projevem probíhající nemoci. Může jít o chudokrevnost, ale i jaterní potíže. Pokud kruhy pod očima přetrvávají i přes vaši péči a upravení spánkového režimu, raději vyhledejte odbornou pomoc.

Kruhy pod očima a jejich odstranění

Kruhy pod očima, ať už je nazýváte pytle nebo otoky, trápí každého z nás. Ráno stačí jediný pohled do zrcadla, který vás dokonale otráví. Bože! Tohle přece nejsem já?! A kdyby šlo „jen“ o kruhy pod očima. Tohle jsou hotové pytle!  Říkejte si tomu, jak chcete! Pryč s nimi! A hned!

Rychlá pomoc přichází v podobě kostky ledu. Ano, za předpokladu, že vám k dovršení špatné nálady, nevypnuli v noci proud! Led prý dokáže hotové zázraky. Pokožku kolem očí ochladí, vyhladí, rozjasní a zmírní otok. Jen to, prosím, s tím ledováním nepřežeňte! Nenechávejte led působit na jednom místě, spíše pomalu obtahujte okolí očí, lehce masírujte, jinak si můžete způsobit omrzlinu.

Kruhy pod očima a babské rady

Stejnou službu vám prokáže i kávová lžička, vložte ji do lednice a počkejte pár minut, lžičku vyndejte a celou ji položte na oko. Nebo si raději připravte dvě lžičky na obě oči. Chvíli vyčkejte a proces můžete několikrát opakovat. Pokud se kýžený efekt nedostavuje, zkuste trik se studenou vodou. Pozor, oči nemněte, pouze vodou opatrně postříkejte či polévejte nebo ponořte do vody celý obličej. Ani tak to není lepší?

Dobře! Zkuste tedy ještě jeden osvědčený, babský recept. Ráno jste si uvařili čaj? Byl zelený nebo černý? A díky vaší marnivosti s nepříjemným vzhledem sáček ještě neskončil v odpadkovém koši? Pak máte vyhráno! Dejte ho vychladit do lednice, obrňte se trpělivostí a počkejte několik minut. Vyndejte a přiložte na oči, kterým tato kosmetická péče s blahodárnými účinky prospěje, očím se uleví a otok se určitě zmírní. Pořád to není ono?

Pak je tady ještě jedna rada. Půjdeme na to jako naše babičky. Vezměte si bramboru! Látky, které tato ve všech domácnostech snadno dostupná zelenina obsahuje, mají nejen mírnit otoky, ale dokáží i lehce potlačit barevný pigment. Použití je snadné. Bramboru očistěte od případných zbytků hlíny, slupky si nevšímejte. Nakrájejte na tenké plátky a přiložte na unavené a bolavé oči. Nechte působit zhruba deset minut a čekejte trpělivě na zářivý, jiskrný a svůdný pohled.

Stejným způsobem můžete využít salátovou okurku. Nakrájíte ji na tenké plátky, přiložíte a necháte několik minut působit.

Jak vypadat mladší? Jednoduše, pomocí několika triků!

Kruhy pod očima u dětí

Kruhy pod očima netrápí pouze dospělou populaci, ale můžeme se s nimi setkat i u našich dětí. Mohou se objevit náhle a vzniknou důsledkem dočasné nemoci nebo špatného spánku. Nejde tedy o trvalý jev a my víme, že velmi brzy, tak jak se objevily, zase zmizí. Pokud, ale vidíme, že naše děťátko má otoky a tmavé kruhy pod očima několik týdnů, určitě se poraďte s dětským lékařem. Jedině pediatr může určit jejich skutečnou příčinu a navrhnout následnou léčbu.

Kruhy pod očima a jejich léčba

Pokud máte kruhy pod očima nebo se budíte s otoky, měli byste zůstat ostražití. Výrazně tmavé zbarvení pod spodním víčkem může být varovný příznak. Pokud se snažíte s kruhy pod očima bojovat delší dobu a stále nedochází ke zlepšení, navštivte svého praktického lékaře, protože kruhy pod očima mohou informovat o:

  • narušené činnosti štítné žlázy,
  • nedostatečné funkci metabolismu,
  • onemocnění srdce,
  • onemocnění ledvin,
  • onemocnění jater,
  • či onemocnění střev.

A všechny tyto nemoci si žádají neodkladnou a cílenou léčbu.

Kruhy pod očima a naše játra

Tmavé kruhy pod očima mohou signalizovat, že naše játra nejsou úplně v pořádku. Neznamená to jasně fakt, že se jedná o onemocnění, ale třeba to, že by bylo dobré dopřát jim očistnou kůru, například čistící jaterní čaj z bylinek nebo tinkturu.

7 důvodů, proč máte kruhy pod očima. Je to alergie nebo špatný make-up?

Bylinkáři tvrdí, že pokud vyčistíte svoje játra, kruhy pod očima zmizí a vy budete vypadat výrazně mladší. Co vy na to?

Tento orgán hraje v našem těle důležitou roli. Je jedno kolik let máte. Vyplatí se udržovat ho zdravý, pečovat o něj a zlepšit jeho funkci. Játra zvyšují vitalitu, jsou zdrojem životní energie, zdravého vzhledu i dobré nálady. Játra se podílejí na čištění krve, pomáhají posilovat a zlepšovat trávení a zvyšovat váš imunitní systém. Jejich nejdůležitější funkcí je schopnost očistit tělo od všech toxických a chemických látek, které se v něm mohou vyskytovat.

Postup jak očistit játra a zatočit s kruhy pod očima

Postup je to velmi jednoduchý. Každé ráno polkněte polévkovou lžíci olivového oleje a lžíci citronové šťávy. Můžete olej a citronovou šťávu polknout odděleně nebo smíchat a vypít naráz. Výsledky se dostaví zhruba po jenom měsíci užívání. Tmavé kruhy pod očima zmizí, pleť bude vypadat čistě, zářivě a zdravě. Budete působit výrazně mlaději a zlepší se nejen to. Změnu budete pozorovat i v zažívání a vyprazdňování. Za chvíli si nevzpomenete, že jste kdy trpěli třeba zácpou.

Čistit a pečovat o svá játra se prostě vyplatí stále, nejen v době, kdy vás kruhy pod očima otravují…

Kruhy pod očima versus krém

Tmavé kruhy pod očima se výraznou měrou podílejí na tom, že vypadáte unaveně, opotřebovaně a staře. Vlivem procesu stárnutí se i tak tenká pleť v okolí očí ještě více ztenčí. Tuk, který má schopnost udržovat kůži vypnutou, mizí. Kůže je tak neustále tenčí a průsvitnější a začínají být přes ni vidět jemné cévky. Člověk stárne, oběhový systém pod očima začíná propouštět krevní sérum a vzniká tzv. degradace krevního barviva – hemoglobinu. To má za následek modro-červené zabarvení pokožky.

Je proto potřeba zaměřit se nejen na zbarvení očního okolí, ale na samotné ztenčení kůže pod očima, její cirkulaci, degradaci hemoglobinu a posílení kapilár v citlivé oblasti pod očima.

Kruhy pod očima stále hyzdí váš obličej?  Vy jste už vyzkoušeli opravdu všechno a výsledek se rovná nule? Potom je nejvyšší čas obrátit se na kosmetické a farmaceutické firmy a podívat se co nabízejí k potlačení nebo odstranění problému.

Dobrá zpráva na začátek. Krémy na tmavé kruhy pod očima opravdu existují! Dokáží nejen zjemnit a zesvětlit kůži, ale napomáhají zpomalení, stárnutí a ztenčování kůže v dané oblasti. Obsahují velmi účinnou látku Haloxyl a komplex ovocných kyselin. Výrobce se zaručuje, že Haloxyl, je primárně určen na viditelné odstranění tmavých kruhů pod očima.

Haloxyl velmi dobře působí:

  • na tmavé kruhy pod očima,
  • mají zesvětlující efekt,
  • je určen k použití ženám i mužům.

Vědecké studie ukazují, že Haloxyl dokáže redukovat viditelnost tmavých kruhů pod očima až o 60% a je právem nazýván „revoluční“ látkou, která se používá nejen v boji proti zmírnění nevzhledných kruhů či otoků, ale dokáže posílit i kůži v této oblasti.

Jejich použití je velmi jednoduché. Večer před spaním naneste krém velikosti zrnka rýže na obličej. Neopomeňte tmavá místa pod očima. Jemně vmasírujte nebo lehce vklepejte do pokožky od středu oka směrem ke spánku. Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat krém po dobu  5-6 týdnů.

Na trhu naleznete různé krémy, různé značky za různou cenu. Zvolit a najít si ten správný musíte sami. Myslete však na to, že krém si nevybíráte podle typu pleti obličeje. Suchá, mastná nebo smíšená pleť zde nehraje žádnou roli. Pokožka v okolí očí je prostě specifická, tudíž potřebujete opravdu speciální krém nebo gel na okolí očí. A ten, který zakoupíte v drogerii, nemusí mít ty správné aktivní látky, ani účinky, i když vám může imponovat atraktivním balením či pořizovací cenou.

Vše, co potřebujete vědět o maskách na obličej

Kosmeceutika

Kosmeceutika jsou kosmetické přípravky, které obsahují složky napomáhající nejen zlepšení vzhledu, ale vykazují i pozitivní fyziologický účinek na buněčné úrovni. To znamená, že uspokojí nejen potřebu krásného, zdravého a bezchybného vzhledu, ale mají i prokazatelný zdravotní účinek.

Pokud se rozhodnete pro nákup kosmeceutik, musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

Kruhy pod očima a diskuze na internetu

Než si zvolíte ten správný postup při boji s kruhy pod očima, přečtěte si některé recenze nebo diskuze, kterých je na internetu k danému problému poměrně mnoho. Klidně se do nich zapojte a obraťte se na ostatní s konkrétním dotazem. Určitě někdo uspokojivě odpoví. Často jsou dotazy směřovány přímo na konkrétní odborníky, potom se dočkáte odpovědí opravdu fundovaných. Nebojte se a ptejte se, ať najdete snadněji konkrétní řešení.

Kruhy pod očima mají svá řešení, ale snažte se jim raději předcházet. Pokud je vyloučeno závažné onemocnění, potom dodržujte spánkový režim, omezte pobyt v zakouřeném prostředí, nepřetěžujte své oči hraním her na PC, omezte pití alkoholických nápojů, silně kořeněných jídel, uberte sůl (i když je nad zlato) a zamyslete se nad tím, že mít neustále kruhy pod očima není žádná norma. Tělo vám zřejmě naznačuje, že byste opravdu měli změnit, a to minimálně, svůj životní rytmus.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?