Menu
WomanOnly
Krása

Jak vypadat mladší? Jednoduše, pomocí několika triků!

Redakce

Redakce

28. 10. 2017

Ať už je vám třicet, čtyřicet nebo více, každá žena si vždy přeje vypadat mladší! Poradíme vám, jak se nalíčit, jak se oblékat, jak se chovat, ale především jak uvažovat mladě! Mládí máte na dosah více, než byste řekla. Jak vypadat mladší? Především se začít usmívat a narovnat se!

Bez důkladné hydratace to nepůjde

Každá žena jistě ví, že základem všeho je dostatečná hydratace. Čím zralejší pleť, tím je hydratace důležitější. Pomáhá pleti zamezit tvorbě vrásek, nebo je redukovat. Proto před každým líčením naneste vrstvu hydratačního krému a dejte mu dvacet minut na to, aby se vstřebal.

Podkladová báze a až na ni lehký make-up

Pro snazší aplikaci make-upu použijte nejprve podkladovou bázi, která je určena pro zralou pleť. Utvoří na vaší pleti celistvý povrch a tím se make-up nebude usazovat ve vráskách. Při výběru správného make-upu si dejte záležet na tom, aby se jeho složky nehromadily ve vráskách a tím je nezvýrazňovaly. Vyberte make-up, které povrch zvrásněné kůže vyhladí. To stejné platí i o pudru. Volte jemný pudr, nejlépe transparentní. Ten pleť zmatní a zafixuje make-up. Dojem zdravé a mladistvé pleti vykouzlíte tvářenkou. Vyzkoušejte najít pro sebe vhodnou krémovou tvářenku, které dodá dojem dobře hydratované pleti. To je základní rada, jak vypadat mladší!

Zdravý vzhled namísto výrazných barev

Čím je zralejší pleť, tím umírněnější je potřeba při líčení být. Rozhodně to neznamená, že budete používat pestrobarevné stíny a křiklavé rtěnky. Spíš jde o to, aby vaše pleť působila co nejzdravěji. Proto volte spíše přírodní barvy zejména očních stínů, které používejte chytře tak, aby lichotivě konturovaly a zvýraznily vaše oči. Správnou konturou můžete opticky změnit tvar vašich víček. Pokud máte lehce povislá víčka, vytvořte dojem, že tomu tak není tím, že do vnějšího koutu víčka naneste tmavší stín hnědé či černé barvy, který víčka opticky zvedne.

Vyhněte se i třpytivým stínům, které na zralejší pleti zvýrazní vrásky a nerovnosti, naopak volte matné stíny v přírodních barvách. Vyvarujte se tmavému líčení spodního víčka. To by vaše oči stáhlo dolů a vy byste vypadala unaveně a starší. Naopak použijte tužku na horní víčko, kterou naneste co nejblíže k řasám. Oči se vám tím opticky zvednou.

Dávejte si pozor na vnější koutek. Pokud byste nakreslily linku, která jakoby pokračovala v linii vašich spodních řas, nic ji nesmí překročit. Dělá to dojem povislých víček a unavených starých očí. Nepoužívejte žádné přípravky, které pleť vysuší. Vyvarujte se těžkých make-upů a matných rtěnek, které pleť i rty vysušují a tím pádem jim dodají více vrásek, než doopravdy máte. K líčení rtů jsou vhodné hydratační rtěnky, či krémové barvy na rty, které opět dodají dojem dostatečné hydratace rtů.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Jak vypadat na 18? Používejte lesk na rty!

Čím starší jste, tím světlejší rtěnku si vybírejte. V tmavších působíte přísněji, rty vypadají menší. Světlé rtěnky, zvlášť s mokrým efektem, rty zvětšují a dodávají obličeji jemnější výraz. Vsaďte na lesky – dodávají rtům plnost. A naučte se používat konturovací tužku – světlou, třeba tělovou. S přicházejícími roky se totiž kolem úst objevují vrásky, do nichž se rtěnky s oblibou vpíjejí. Takhle tomu zamezíte.
Ačkoli jsou nyní v módě tmavé rudé matné rtěnky, nad 40 let na ně zapomeňte! Tmavá rtěnka přidává roky navíc a matná zvýrazní každou vrásku.

Chci vypadat mladší? Pořídím si moderní brýle!

Trendy v brýlích se velice vyvíjejí. Proto je důležité nechat si poradit od mladších. Zajděte do optiky a poraďte se s mladší optičkou či optikem. Čím jsme starší, tím jsme konzervativnější, ale vězte, že brýle, které vám slušely před 10 lety vám dnes již těch 10 let přidávají v očích mladších lidí. Pokud jste doposud brýle nenosili, je možné že byste měli. Zbytečně mžouráte a Navštivte očního lékaře nebo optometra. Dobře vybrané obroučky dovedou ubrat léta, jděte po moderním designu a vyhýbejte se tmavým barvám. Také noste co nejvíce sluneční brýle.

Nízká váha

Pokud trpíte nadváhou, snažte se shodit aspoň pár kil. Obézní lidé vypadají starší. Na druhou stranu se nesnažte zhubnout rychle a drasticky, odnesla by to (kromě zdraví) i vaše kůže.

Jak vypadat o 10 let mladší? Pomůže pohyb a zdravá strava

Samozřejmostí je správná strava. Dostatek zeleniny a ovoce. Nikdo z vás asi nečeká, že konzumací masité a tučné stravy získá mladší vzhled. Začnete se více hýbat a méně jezdit autem. Každý den procházka a třikrát týdně jóga či fitness a budete mít tělo jako dvacítka!

Sex

Nezapomínejte na sex. Podle výzkumů vypadají lidé, kteří se věnují postelovým hrátkám mnohem mladší, než ti, co tuto stránku života opomíjejí!

Bílý úsměv

Zuby věkem žloutnou. Pokud chcete vypadat mladistvě, vsaďte na vybělené zuby. Pravidelná návštěva dentální hygieny je samozřejmostí. Čím více se budete smát a usmívat, tím mladší budete na své okolí působit!

5 zásad, jak si správně čistit zuby. Krásný úsměv je dřina!

Účesy pro mladší vzhled

Mnoho žen si myslí, že s pomocí krátkého sestřihu vypadají mladistvěji. Ale řekněte sami – kolik mladých dívek má vlasy krátké? Obecně představuje krátký sestřih archetyp starší ženy. Většinou ženy okolo 60 let. V zahraničí tomu tak není. Ženy přes 50 let nosí zejména moderně střižené vlasy po ramena či delší mikáda a loby. Samozřejmě, že příliš dlouhé vlasy už nevypadají ve vyšším věku příliš dobře, ale pokud je nosíte do culíku a sluší vám to, tak proč ne? Copy ovšem vypadají infantilně kdykoli po třicítce. Pozor také na tmavé barvy, které zvýrazní každou nedokonalost pleti. Takže spíše vlasy zesvětlovat melíry. Co je ale nejdůležitější, je zdravý vzhled vlasů! Zapomeňte na natupírovanou helmu zpevněnou tunou laku na vlasy. Ležérní rozcuch působí přirozeně a mladistvě. To je první krok k tomu, jak vypadat mladší!

Koukání do mobilu rovná se vrásky na čele

Schválně, jak často máte sklopenou hlavu k mobilu? Dvě, tři hodiny denně? Vězte, že se vám gravitací hromadí kůže na čele a uprostřed vzniká glabela, která vám přidává i několik let navíc. Radši koukejte vzhůru do oblak. Pozor také ve spánku. Ideální je spát s obličejem vzhůru, pokud tedy nechrápete a nerušíte partnera. Spaní na boku vám 8 hodin denně během spánku také může přidat nějaké vrásky navíc.

Jak vypadat dobře v padesáti? Pozor na narovnaná záda!

Naše záda s věkem ochabují. Hlava se posouvá dopředu a krk se ohýbá. Je potřeba vědomě pořád myslet na to, abychom byli narovnaní! Rozmístěte si po bytě zrcadla, abyste se mohli přistihnout, jak se hrbíte. Záda pomohou zpevnit také nejrůznější cviky, zejm. z jógy.

Konec opalování!

Ačkoli možná vypadáte z krátkodobého hlediska hezky, když jste opálená, vězte, že si to vybere vysokou daň. Čím více se vystavujete slunečnímu záření, tím rychleji pleť stárne. Nad 30 let by mělo být solárko naprosté tabu a faktor 50 nutností, zejména v létě.

Noste světlé barvy od pasu nahoru

Vše, co máte blízko hlavy (šátek, svetřík, tričko, halenka), musí být světlé barvy, abyste vypadala mladší. Černá je výborná v tom, že zeštíhluje, ale u obličeje neudělá dobrou službu. Zvýrazní totiž každou vrásku. Nechte si tedy černou pro kalhoty a sukně.

Jak vypadat štíhleji? Kila zamaskujte pomocí našich stylingových tipů

Mladistvé a svěží parfémy

Starší ženy mají tendenci používat vůně, které se nosily dříve. Působí příliš usedle. Nechte si poradit v obchodě s parfémy a volte spíše citrusové a svěží tóny. Podle výzkumů působí růžový grapefruit ve vůni nejmladistvěji.

Anti-aging doplňky stravy

Jak vypadat mladší? Věnujte pozornost příjmu vitamínu a minerálů, které pomáhají bojovat proti stárnutí. Denně byste měli přijmout 1000 – 2000 mg Vitaminu C, dále 4000 IU Vitamínu D3 a kvalitní B komplex. Tyto vitamíny jsou pro obnovu pleti nejdůležitější.

Jak vypadat mladší? Vyhněte se stresu!

Stres nám přidává léta. Napište si seznam věcí, které vás během dne nejvíce stresují a snažte se jim předcházet. Snažte si vůči těmto situacím vyvinout co nejlepší přístup a reflektujte, jak na vás působí.

Jak se lépe ovládat? Posilujte svoji emoční inteligenci!

Skončete s kouřením a alkoholem

Každý ví, jak negativně kouření ovlivňuje naše zdraví. Mhouřením očí si Navíc přiděláváte vrásky. Také přílišná konzumace alkoholu ještě nikoho neomladila. Právě naopak! Jak vypadat mladší? Přestaňte s veškerými zlozvyky!

Jak vypadat mladě? Procvičte si obličej!

Už jste zkoušeli obličejové fitness? Svaly na obličeji bývají po letech ochablé. Potřebují posílit jako každá jiná část těla. Velice účinný cvik na podbradek je např. zaklánění hlavy dozadu a dopředu. Nebo můžete špulit pusu jako na líbání a povolovat. Anebo se zkuste silově usmívat a zároveň mít pevně sevřené rty!

Oblékejte se mladistvě

Nechte si poradit od někoho mladého v rodině či mezi známými, co se nosí a co vám sluší. Zkuste zbourat své zažité představy o tom, co nosit a dejte šanci uvažovat o módě nově a neotřele. Ovšem všeho s mírou. Stačí jeden či dva nové trendy kousky, např. boty. Mladistvě vypadají moderní tenisky. Nebraňte se ani mikině bez kapuci, stačí si vybrat nějakou decentní s moderními výšivkami!

Myslete mladě

Pokud se vy sama budete považovat za starou, budete staře i vypadat. Takže si zakažte používat věty typu: „V mém věku…“ Berte si inspiraci od mladších ročníků – třeba v tom, co letí, na co se chodí, co se nosí. Snažte se mít kolem sebe aspoň čas od času mladší lidi, pokud takové kamarády nemáte, nestyďte se hledat si je třeba na internetu

Jak vypadat mladší? Dopřejte si dostatek spánku

Zdravý spánek je účinný bojovník proti přibývajícím létům. Mezi polštáři totiž váš mozek zpracovává uplynulý den, odbourává stres, produkují se růstové hormony, tělo doplňuje sílu a posiluje imunitní systém, intenzivnější je i látková výměna. A na spánek si pořádně zatemněte – během spánku za tmy se v těle tvoří melatonin – hormon mládí, který brání hromadění volných radikálů. Důležité je i spát dostatečně dlouho, podle expertů je ideální sedm hodin spánku.

Nešetřete na kosmetice

Jak vypadat mladší? Kupte si krémy adekvátní vašemu typu pleti, věku i příležitosti. Čím zralejší pleť, tím více potřebuje různé výživné a regenerační ingredience. Opravdu není rozmařilost mít noční a denní krém, oční krém, peelingový přípravek a čas od času speciální pleťovou masku. Krémem ale neplýtvejte, lepší je úsporná, ale pravidelná péče. Důležitá je také pravidelná návštěva kosmetického studia. Alespoň jedenkrát za dva měsíce.

Teď už víte, jak vypadat mladší, tak si to užijte!

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadat mladší? Jednoduše, pomocí několika triků!