Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Jak si doma udělat melír? Inspirace a návod, s kterým to bude hračka

Redakce

Redakce

23. 9. 2017

Nechce se vám utrácet zbytečné peníze za melír u kadeřnice nebo se prostě bojíte svěřit své kadeře do rukou někomu jinému? Nesmutněte, melír si můžete udělat klidně v pohodlí svého domova. S námi je to velmi snadné.

Nejčastější chyby při melírování

Nejprve si vyberte tu správnou barvu. Melír by měl být maximálně o 3 odstíny světlejší než barva vašich přirozených vlasů, jinak bude působit příliš tvrdým dojmem.

Vyvarujte se i příliš širokých proužků melíru. Prvně nejsou dávno trendy a za druhé, působí neprofesionálně a také neesteticky.

Dokonalého účesu nikdy nelze dosáhnout ani s melírem, který působí nažloutle. Pokud tedy máte tmavší odstín vaší přirozené barvy, použijte raději melír silnější. Tím se vyhnete příliš nažloutlému nádechu, který na první pohled vyvolává dojem domácího, neprofesionálního a tudíž, nezkušeného melírování.

Styling krátkých vlasů. Tipy jak vytvořit dokonalý účes za všech okolností

Pamatujte si však, že pokud chcete vaše vlasy chránit, nikdy nepřistupujte k aplikaci barvy, natož k melíru, bezprostředně na čerstvě umyté vlasy. Takový vlas není chráněn, chemické prostředky by prostoupily do vlasu a poškodily by ho. Proto, raději počkejte, za ideální je považováno zhruba 5-6 dní.

Mějte v povědomí, že se melír, aby působil přirozeně a pěstěně, musí pravidelně obnovovat. Nehezký odrost dovede pokazit celkový dojem okamžitě a totéž platí pro nedokonalý sestřih a neupravené vlasy.

Postup při aplikaci melíru. Jak na to?

Nejdříve si musíte připravit některé propriety. Nebojte se, všichni je naleznete doma. Poohlédnete se po: starém ručníku, mističce (nejlépe z keramiky nebo ze skla), po staré vařečce (pro přípravu nanášecí emulze), štětečku, alobalu, hřebenu, případně i gumičce a pinetách, které mohou výrazně usnadnit práci. Tak, máte připraveno, a můžete se směle pustit do práce!

Nejprve si zakryjete oblečení starým ručníkem. Ručník pěkně zastrkejte za límec, ať nic nevykuje, chráníte tím svoje oblečení. Můžete použít i triko, které už dosloužilo, a žádnou velkou parádu s ním ve světě neuděláte. Nařežte si zhruba 10 cm dlouhé proužky alobalu. Vlasy rozčešte hřebenem a vytvořte pěšinku tak, jak jste zvyklá. Přípravek smíchejte podle návodu a pokud jste šikovná,můžete začít s melírováním.

Kadeřnice radí, jak si správně barvit vlasy. Doma to raději nezkoušejte

Nejprve si připravte tenké pramínky, pod které si vložíte proužky alobalu, opatrně přetřete přípravkem na melír, zabalte do proužku, uzavřete, utěsněte, otočte směrem k hlavě a připevněte pomocí pinety k hlavě. Postupujte směrem od hlavy ke krku a po celé hlavě. Záleží jen na vás, kolik melírů si přejete mít a jak hustě.

V případě, že chcete melíry i v culíku, stáhněte vlasy opatrně do ohonu a barvu naneste i na pramínky ze stran, aby melíry působily přirozeně.

Melírovací barva na vlasy. Jak na ní?

Dnešní barvící přípravky na vlasy dovedou mnoho věcí. Používají se k barvení, melírování, tónování vlasu, k přelivům a vlasům dodají i pečující složky, které zaručují hydrataci, výživu a hloubkovou regeneraci.

Základem je podívat se na vzorník barev, vybrat ten správný barevný odstín a zakoupit melírovací sadu. Doma si dobře nastudovat přiložený návod a postupovat podle tištěných instrukcí. Práci neuspěchejte, řiďte se orientačními časy v příbalovém letáku, ať nejste z výsledku zklamaná.

Melír doma

Doma si samozřejmě melíry můžete vykouzlit poměrně snadno, jen při tom budete potřebovat ještě jedny ruce. Ty vaše k tomu nebudou stačit. Věřte mi!

Pokud chcete pouze pár tenkých pramínků na ofinu, potom to zvládnete sama. Jakmile se rozhodnete pro melíry po celé hlavě, nemáte šanci. Na vlasy vzadu nevidíte, a pokud nejste profesionální kadeřnice, nebudete tak obratná, aby se vám podařilo zároveň, vybrala pramínek, vkládala alobal a melírovala. Poproste kamarádku o pomoc, třeba na oplátku. Ona vypomůže vám a vy pak jí.

Bílý melír

Bílé melíry se doporučují spíše u světlejších vlasů, vlasů do odstínů blond, vlasům světle hnědým nebo hnědočerveným. Na ostatních působí rušivě.

Bílý melír do černých vlasů

Zde musíte s  bílým melírem velmi opatrně. U černých nebo velmi tmavých vlasů, působí tvrdě a nepřirozeně. S bílým melírem získají studený nádech a s tmavými vlasy způsobí výrazný kontrast. Celkový dojem potom může působit velmi smutně. Pokud se i tak, rozhodnete, pro bílý melír, svěřte se do rukou odborníka.

Vlasy je totiž zapotřebí, pro dosažení bílého tónu několikrát odbarvit a domácím experimentováním, by mohlo dojít k nevratnému narušení struktury vlasu. 

Melírování vlasů: Jaké jsou nejnovější trendy a na co si dát pozor

Melíry do hnědých vlasů

V hnědých vlasech působí velmi jemně a přirozeně melíry, které jsou maximálně o tři odstíny světlejší, nebo melíry měděné, melíry tón v tónu či melíry podzimních, zemitých barev. Vlasy se jimi prozáří a získají přirozenou jiskru.

Melíry 2017

Melíry jsou stále v kurzu. Doplňují střih účesu a prezentují vaši osobnost. Účesy, střihy, barvy i melíry minulého roku působily více dynamicky. Moderní střihy se bez výrazných barev prostě neobešly. Melír hrál hlavní roli v mnoha vlasových kolekcích, a přesto že každá z nich prezentovala jinou moderní linii barvení, melíry loni prostě vedly.

V roce 2016 bylo preferováno podbarvení blond vlasů pastelovými nebo ovocnými barvami. Z melírů pak modrý melír, retro červený, šedé melírování a mnohé další. Melír měl za cíl, působit svěžím a mladistvým dojmem a podtrhnout účes bez ohledu na věkovou kategorii svého nositele. Střih musel být nadčasový, extra moderní a s kreativním melírováním. Melíry byly v kolekcích nepřehlédnutelné, přesto nepůsobily nikdy výstředně.

Melírované vlasy- fotogalerie

Pokud toužíte po trendy účesu, který podtrhnou barevně, nenásilně a přirozeně nové melíry, potom vězte, že melíry, stejně jako loni, budou trendy i v letošním roce. Melír nezná střihovou, věkovou ani barevnou hranici.

Na trhu jich najdete nepřeberné množství a je jen na vás, pro který se rozhodnete. Jen se vyhněte zbytečnému experimentování, které může vašim vlasům trvale ublížit. Velkou a výraznou změnu realizujte raději v rukou odborníka, který jako profesionál dokáže poradit jak s výběrem barevného tónu, tak kvalitním střihem, ale i následnou domácí péčí.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si doma udělat melír? Inspirace a návod, s kterým to bude hračka