Menu
WomanOnly
Účesy pro krátké vlasy

Styling krátkých vlasů. Tipy jak vytvořit dokonalý účes za všech okolností

Redakce

Redakce

21. 1. 2017

Jak i z krátkých vlasů vykouzlit krásný ženský účes, abyste vypadala pořád jako ze škatulky, ale ne pořád z té stejné?

Objem jedním stříknutím

Trápí vás zplihlé mastící se vlasy bez objemu, které musíte každý den mýt a zdlouhavě foukat, abyste dosáhla požadovaného tvaru, který však stejně vydrží jen pár hodin a pak to vypadá, jako byste neodvedla žádnou práci? Věřte nebo ne, k vyřešení tohoto problému vám stačí objevit pouze jeden zázračný přípravek, který ve vaší vlasové rutině jistě scházel a tím je suchý šampon.

Na trhu už se dá najít suchý šampon i v obyčejné drogerii, nemusíte kvůli tomu navštěvovat profesionální salony. Jak ale už ve většině případů platí, že cena odpovídá kvalitě, není tomu jinak ani v tomto případě. Suchý šampon vás zachrání ve dnech, kdy nemáte čas si vlasy umýt, ale potřebujete, aby to tak vypadalo.

Lahev před aplikací pořádně protřepejte a pak šampon nastříkejte ke kořínkům vlasů podle návodu. Lehce ho vmasírujte a uvidíte, že už po tomto jediném kroku docílíte mnohem většího objemu a lehká mastnota zmizí také.

TIP: Pokud máte tmavé vlasy, suchý šampon je může zbarvit lehce do šeda, použijte tedy ten, který je určený pro tmavé vlasy.

Přípravky pro styling krátkých vlasů

V drogerii se setkáváme s velkým množství stylingových přípravků, které slibují každý něco a všechny dohromady nic. Co z toho však nutně potřebujete pro styling krátkých vlasů? Základem by pro vás měl být lak na vlasy. S lakem samotným vykouzlíte mnoho. Zvolte však ten, který vlasy zanechá vzdušné a neslepí je.

V mnohých případech vám bude stačit lak nastříkat pouze na dlaň a tou pak upravit vlasy do požadovaného tvaru. Pro tento účel můžete využít i gel nebo vosk na vlasy, ale dejte si pozor, abyste to s ním nepřehnaly. Pokud se vám to stane, nemusíte si nutně umýt celou hlavu a začít znovu, ale stačí namočit dlaň do vody a tou vlasy lehce pročísnout.

Pro větší objem krátkých vlasů se doporučuje používat objemové pudry na vlasy. Používají se podobně jako suchý šampon. Nanesete je do vlasů a lehce vyčešete zbytky produktu, aby na nich nezanechaly bílé stopy. Jestli k vaší každodenní rutině patří fén nebo žehlička na vlasy, je nutné naučit se používat ochranné spreje na vlasy, které zabraňují tepelnému poškození vlasů.

RADA: Nikdy nekombinujte mnoho stylingových produktů dohromady. Zbytečně tím zatížíte vlasy a tím ztratíte objem a lesk a docílíte tím nežádoucímu maštění.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Styling krátkých vlasů. Tipy jak vytvořit dokonalý účes za všech okolností