Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si správně lakovat vlasy. Nejtajnější vychytávky profesionálů

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 7. 2016

Mohlo by se zdát, že lakování vlasů není žádná věda, ovšem není to tak docela pravda. Pokud budete lak na vlasy nevhodně používat zejména s přístroji pro tepelnou úpravu vlasů, můžete si na hlavě udělat pěknou paseku. Jak si správně nalakovat vlasy a na co si při tom dát pozor?

Jak vybrat lak na vlasy

Laků na vlasy je v běžných drogeriích k dostání celá řada, a tak není divu, že občas nevíme, který koupit. Od jedné značky obvykle objevíte téměř stejný produkt v několika intenzitách. Mnoho žen intuitivně hledá ten nejsilnější lak, ovšem u většiny není nejvyšší intenzita na běžné nošení potřeba.

Čím vyšší intenzita, tím vyšší zpevnění účesu, ovšem na druhou stranu i větší zátěž pro vlasy. Proto při výběru laku podle svého běžného účesu zvažte, zda skutečně potřebujete extra silný. Při volbě lehčí varianty večer vlasy snadněji rozčešete a nebudete mít pocit, že je potřeba je každý den umýt, což vlasům příliš neprospívá.

Jak správně používat lak na vlasy

Co se týče ceny laku, nevyplatí se kupovat ten nejlevnější. Abyste jím účes adekvátně zpevnila, musela byste použít velké množství, takže ve výsledku ani příliš neušetříte a navíc si jím pravděpodobně slepíte vlasy.

Moderní kvalitní laky od ověřených značek, které seženete zhruba od 90 Kč, už prameny neslepují a stačí jich použít malé množství. Při stříkání laku na vlasy je však nutné jej držet alespoň 30 cm od hlavy a sprejem lehce pohybovat.

Jak si správně nalakovat vlasy

Pro celkovou fixaci účesu aplikujte lak rovnoměrně po celé délce ze stejné vzdálenosti. Odolejte pokušení stříkat lak přiblížit lak těsně k hlavě, pokud chcete zpevnit například jen ofinu – docílíte akorát nežádoucího slepení pramenů. V takovém případě je lepší použít vlasový gel.

Jak si nalakovat vlasy – tipy

  • Pokud chcete svým vlasům dodat objem, předkloňte se a při zvednutí vlasy přehoďte dozadu. Poté lehce nalakujte vlasy ze vzdálenosti 30 cm.
  • Dalším způsobem, jak dodat objem, je předklonit se a lak nastříkat ke kořínkům vlasů. Tímto způsobem lze i zamaskovat počínající maštění vlasů, které je nejvíce patrné právě u kořínků.
  • Pro zpevnění a zvýraznění rovného střihu vlasů (například u mikáda) a zároveň dodání objemu horní vlasy lehce nadzvedněte a aplikujte lak šikmo zezdola na konečky vlasů.
  • Na neposedné poletující pramínky vyzrajete tak, že si trošku laku nastříkáte do dlaně a uhladíte je ke zbytku vlasů.
  • Pokud vás trápí citlivá pokožka hlavy, mohl by jí alkohol obsažený v laku ještě více vysušit – proto jej aplikujte pouze do konců.
  • Jestliže máte problém s nadměrným maštěním vlasů, vyhněte se lakům, které obsahují přísady pro větší lesk.

Jak si lakovat vlasy – na co si dát pozor

Před aplikací laku musí být vlasy dokonale suché. Nalakované vlasy v žádném případě nežehlete, nekulmujte ani jinak tepelně neupravujte. Je sice pravda, že s tímto postupem rovné vlasy či lokny perfektně drží, nicméně také si tím vlasy pěkně poničíte. Před tepelnou úpravu raději aplikujte ochranný přípravek a účes zpevněte lakem až po vyžehlení či nakulmování.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně lakovat vlasy. Nejtajnější vychytávky profesionálů