Menu
WomanOnly
Vlasy a nehty

Melírování vlasů: Jaké jsou nejnovější trendy a na co si dát pozor

Redakce

Redakce

13. 6. 2017

Pod pojmem melír, si většina z nás představí blonďaté pruhy na tmavším podkladu. Melírů však existuje celá řada a jsou vhodné pro všechny typy žen. Je jen potřeba se zamyslet a zvolit ten nejvhodnější typ právě pro vás.

Co je to melír?

Melír je technika barvení vlasů, při které se barví jen některé prameny nebo partie vlasů, aby se odlišily od původní barvy. Vlasy můžeme zesvětlit pomocí peroxidu nebo použít některou z přírodních či chemických barev v nejrůznější škále odstínů.

Nad čím je potřeba se zamyslet?

Pro každou ženu jsou její vlasy velice důležité. Můžeme jimi navenek vyjádřit svou osobnost, jejich struktura a lesk vypovídají o našem zdraví a u mužů je to jedna z prvních věcí, čeho si na ženě všimnou.

Pokud jde tedy o vlasy, je potřeba si představit, co od výsledného efektu čekáme. Ne jinak je tomu i u melíru.

V čem chybujeme?

Nereálné požadavky

V první řadě to jsou nereálné požadavky, pramenící z vyretušovaných fotografií hollywoodských hvězd. Pokud máte v plánu jít ke kadeřnici s obrázkem, je potřeba si uvědomit, že i ten nejlepší odborník nedokáže do detailu okopírovat daný účes. Žena z obrázku měla s největší pravděpodobností k dispozici nespočet kadeřníků, osvětlovačů a zejména fotoshop.

Nepřiměřený odstín

Aby melír zapadl do celkového konceptu vaší osobnosti, je potřeba zvolit vhodný odstín melíru. Zamyslete se nad tím, jaké barvy máte v šatníku, zda chcete, aby melír pouze podtrhl přirozenou barvu vašich vlasů nebo jestli chcete skutečně něco výrazného, v čem budete nepřehlédnutelná.

Příliš tlusté proužky a další nešvary

Pokud zvolíte příliš tlusté proužky po celé hlavě, roztříštíte celkový dojem účesu a výsledek pak vypadá velice nevzhledně a příliš uměle. Dále byste se měla vyvarovat nažloutlého odstínu a chodit na pravidelné odbarvení odrostů. S melírem je potřeba počítat se zvýšenou péči o vaše vlasy.

Trendy

Francouzský melír

Jak už název napovídá, tento trend k nám přišel z Francie. Kadeřník při této technice, odděluje pouze velice tenké pramínky, které pak následně barví až třemi různými tóny. Odstíny však musí maximálně ladit, aby byl výsledek perfektní.

Tmavší odrosty

Tento trend si oblíbily především hollywoodské herečky a základem jsou tmavší kořínky s výrazným přechodem ke světlejšímu odstínu u konečků. Základem horizontálního melíru, jak se také nazývá, jsou kontrastní barvy.

Barevné melíry či podbarvení

Nejaktuálnějším trendem, zejména mezi mladými ženami a dívkami jsou výrazné melíry v barvách, jako jsou růžová, modrá, zelená, či červená. Buď můžeme odbarvit pouze pruhy, například v přední části účesu nebo podbarvit celou spodní část vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Melírování vlasů: Jaké jsou nejnovější trendy a na co si dát pozor