Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Tipy, jak si doma obarvit vlasy

V dnešní době jsou všechny služby čím dál tím dražší. V rámci úspor tak spousta žen šetří za pravidelné návštěvy kadeřníka a raději si barví vlasy doma. Ne vždy je však jednoduché přijít na ten správný postup, při kterém se vlasy obarví rovnoměrně a bez nevzhledných map. My vám poradíme, jak správně barvit vlasy a přidáme i pár tipů, jak si obarvit vlasy domácími prostředky.

Barvení vlasů doma – postup

V žádném případě nepodceňujte přípravu. Než se pustíte do samotné akce, důkladně se na barvení vlasů připravte. Kupte si dostatek kvalitní barvy na vlasy, kterou seženete v každé drogerii. Pokud máte vlasy delší než po ramena, pořiďte si minimálně dvě balení barvy. Následně si pečlivě pročtěte návod k použití, aby nedošlo k nehodě.

Nejvhodnější je barvit si vlasy v místnosti s linoleem nebo dlaždičkami, např. v koupelně či kuchyni. Úklid po barvení pak bude mnohem jednodušší. Ujistěte se, že máte po ruce vše, co budete potřebovat (v balení bývají i rukavice s aplikátorem, v opačném případě si je také pořiďte). Přes ramena si přehoďte starý ručník, abyste si neobarvila krk a záda.

Tip:

Nakrémujte si obličej v okolí vlasů, uši i krk nějakým mastným krémem. Pokud následně pokožku zasáhnete barvou, půjde vám snadněji smýt.

Barvení vlasů postup

1) Začínáme

Nejprve vlasy pročešeme kartáčem a rozdělíme je do tří částí. Vznikne vám tak jeden pramen vzadu na temeni a dvě přední části rozdělené pěšinkou uprostřed hlavy. Následně si namíchejte barvu a nasaďte ochranné rukavice. Přes ramena si přehoďte starý ručník a jde se na to.

2) Chce to trpělivost

Jak nanášet barvu na vlasy? Barvit začněte v přední části. Nejprve se zaměřte na kořínky a postupně pokračujte směrem ke konečkům. Ujistěte se, že jste barvou pokryla všechny vrstvy vlasů a poté pokračujte k dalším částem. Jakmile máte hotovo, nechte barvu působit stanovenou dobu, která je uvedena v návodu.

Jak si barvit vlasy doma? Zhodnoťte výslednou změnu!

3) Jak obarvit krátké vlasy

Krátké vlasy obarvíte nejlépe tak, že začněte odzadu a přední pramínky si necháte až na závěr. Budete tak mít v průběhu barvení lepší přehled o tom, která část hlavy už je hotová a která vám ještě zbývá. Barva chytá mnohem rychleji u kořínků. Do konečků, které bývají často vysušené, se barva zase více vsákne. Proto je lepší barvit konečky jako poslední.

4) Jdeme do finále

Nakonec vlasy důkladně omyjte kvalitním šamponem, nejlépe takovým, který je určený přímo na barvené vlasy. Nezapomeňte ani na kondicionér. Vlasy nechte uschnout na vzduchu a vetřete do nich výživný olej, který jim dodá patřičný lesk.

Jak si obarvit vlasy bez barvy

Nechcete k barvení vlasů používat žádnou chemii? Pak máte několik možností. K přírodnímu barvení, můžete použít např. citrónovou šťávu, slupky z vlašských ořechů, kurkumu nebo kávu. Výhodou je, že domácí prostředky jsou podstatně levnější a nevznikají na ně tak často alergie.

Ztmavování vlasů

Káva

Uvařte si silnou překapávanou kávu nejlépe z pražené zrnkové kávy nebo espressa. Kávu nechte vychladnout a poté dva šálky kávy smíchejte se stejným dílem vlasového kondicionéru. Směs nalijte do lahvičky s aplikátorem a barvu nanesete opatrně na vlasy. Nechte působit cca 45 minut a poté vlasy opláchněte.

Jak si doma udělat melír? Podle našeho návodu to zvládnete!

Vlašské ořechy

Zelené slupky z vlašských ořechů rozdrťte a přelijte je vroucí vodou. Tuto směs nechte odstát 3 dny. Vodu pak naneste rovnoměrně na vlasy a nechte přirozeně uschnout. Vaše vlasy budou po ořechové kúře o několik odstínu tmavší.

Černý čaj

Tři sáčky pravého černého čaje nechte vylouhovat ve 2 šálcích vroucí vody. Po 5 minutách můžete sáčky vyndat a odvar nechat vychladnout. Poté čaj nalijte do lahvičky s aplikátorem, naneste na vlasy a nechte cca 45 minut působit. Vlasy poté ještě opláchněte obyčejnou vodou.

Zesvětlování vlasů

Heřmánkový čaj

Tři lžíce sušeného heřmánku přelijte 3 šálky vroucí vody a nechte pár minut vylouhovat. Jakmile odvar zchladne, můžete jím přelít umyté vlasy. Nechte přirozeně uschnout a postup několikrát opakujte, dokud nejste s výsledným odstínem spokojené.

4 návody na zesvětlujicí přírodní barvy na vlasy

Citrón

Na vlasy rovnoměrně naneste čerstvou citrónovou šťávu a nechte pár minut působit. Pro umocnění efektu si sedněte na sluníčko. Postup je dobré několikrát opakovat.

Kurkuma

Pokud chcete docílit jasně žlutých vlasů, pomůže vám s tím kurkuma. Do vroucí vody nasypte pár lžiček tohoto koření. Jakmile barevná voda zchladne, přeceďte ji a přelijte s ní vlasy. Po 20 minutách můžete vlasy opláchnout.

Nejlepší péče o barvené vlasy. Jak zregenerovat vlasy i zachovat barvu!

Jak si obarvit vlasy na modro?

Jestliže vás zaujal trend barevných vlasů a toužíte po sytě modré, pak máte několik možností. Pro déletrvající účinek vsaďte na klasickou barvu. Stačí-li vám krátkodobější efekt nebo si chcete modré vlasy jen vyzkoušet, pak sáhněte po vymývacím modrém šamponu, spreji nebo barevných křídách. Ty z vlasů během pár umytí zcela vymizí.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy, jak si doma obarvit vlasy