Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak si doma udělat melír? Podle našeho návodu to zvládnete!

Nechce se vám utrácet zbytečné peníze za melír u kadeřnice nebo se prostě bojíte svěřit své kadeře do rukou někomu jinému? Nesmutněte, melír si můžete udělat klidně v pohodlí svého domova. Je to snadné.

Nejčastější chyby při melírování

V první řadě je velice důležité vybrat ten správný odstín. Melír by měl být maximálně o 3 odstíny světlejší než barva vašich přirozených vlasů.

Další chybou jsou moc široké proužky melíru. Ty, za prvé nejsou moderní, a za druhé místo aby vám účes zpestřily, spíše způsobí, že celkový dojem bude vypadat neesteticky.

Pro ochranu vašich vlasů rozhodně nebarvěte vlasy čerstvě po umytí. Barva by se pak dostala přímo k vlasu a snadněji by   ho poničila.

Dalším zabijákem dokonalého účesu je nažloutlý melír. Pokud tedy máte tmavší odstín vaší přirozené barvy, použijte raději silnější melír. Vyhnete se tak ne příliž působivému nažloutlému nádechu.

Nezapomeňte melír dostatečně často obnovovat, nehezké odrosty totiž pokazí váš účes stejně jako nevhodný sestřih.

Jak si doma udělat melír? Inspirace a návod, s kterým to bude hračka

Postup při aplikaci melíru

Nejprve si zakryjeme oblečení starým ručníkem, případně oblečeme obnošené triko, které můžeme zničit. Dále si nastříháme asi 10-ti centimetrové čtverce alobalu. Vlasy rozčešeme hřebenem a vytvoříme pěšinku na obvyklém místě.

Barvu smícháme podle návodu a můžeme začít s melírováním. Obarvujeme tenké pramínky štětečkem a poté balíme vlasy do připraveného alobalu. V případě, že chceme melíry i v culíku, sčešeme vlasy do ohonu a barvu naneseme i na pramínky se stran.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si doma udělat melír? Podle našeho návodu to zvládnete!