Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

4 návody na zesvětlujicí přírodní barvy na vlasy

Redakce

Redakce

27. 5. 2017

Téměř 80% žen není spokojeno s barvou vlasů, kterou jim příroda uštědřila. Pokud zrovna i vy patříte mezi ty, které chtějí svou barvu změnit a zesvětlit své vlasy, mám pro vás tipy na přírodní barvy na vlasy, bez chemických látek, aby si tak vlasy zachovaly svůj přirozený lesk, sílu a vitalitu.

1. Přírodní barva na vlasy – MED

V první řadě je med známý jako přírodní sladidlo, ale to není jediné využití tohoto sladkého nektaru. Med obsahuje přírodní peroxid vodíku, pomocí kterého si můžete zesvětlit své vlasy. Kromě medu budeme potřebovat destilovanou vodu, kterou zředíme s medem v poměru 1:6. Ihned po rozředění nanášíme tuto medovou směs na vlhké vlasy a necháme působit po dobu 1 hodiny.

Po aplikaci je vlasy třeba důkladně propláchnout a ošetřit je výživnou maskou, kterou naneseme po celé délce vlasů a necháme působit alespoň 10 minut, poté opět důkladně propláchneme.

Med v masce

Med najde své uplatnění i při výrobě závěrečné péče, masky.

Na výrobu budeme potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce medu
  • 2 polévkové lžíce olivového oleje
  • 2 lžíce mleté skořice
  • 4 dl teplé vody

Vše důkladně promícháme, naneseme po celé délce vlasů a necháme působit 2 hodiny. Pravidelné nanášení této směsi, alespoň 3x týdně, nám pomůže naše vlasy zesvětlit.

2. Přírodní barva na vlasy – CITRÓN

Již podle svého názvu, citrón obsahuje kyselinu citrónovou, pomocí které je možné si vlasy zesvětlit o několik odstínů. Postup je následující: z několika čerstvých citrónů vymačkáme šálek citrónové šťávy. Tento citrónový výtažek přelijeme do větší nádoby a přimícháme další šálek čiré vody. Aby se směs ideálně nanášela po celé délce vlasů, nalijeme ji do rozprašovače a nastříkáme na vlasy.

Sluneční paprsky umocní citrónovou lázeň

Aby byl efekt zaručený, vystavíme vlasy působení slunečních paprsků, ideálně 2 až 3 hodinky. Pokud si zesvětlujete vlasy v podzimních či zimních dnech, sluneční paprsky vám může nahradit váš fén, avšak výsledek nemusí být 100%.

Líčení očí pro blondýny. Máme tipy na denní i noční vzhled

3. Přírodní barva na vlasy – HEŘMÁNEK

Heřmánek je známý pro své léčivé účinky v oblasti nachlazení. Avšak není to jediné pole působnosti této bylinky. Heřmánek má i blahodárný účinek na naše vlasy. Dokáže je vyživit, ale zároveň i zesvětlit a zachovat jim tak jejich přirozený a zdravý vzhled.

Vaříme heřmánek

V hrnci přiveďte k varu jeden šálek vody. Poté teplotu snižte a ponořte do horké vody 8 sáčků heřmánkového čaje a vařte na mírném plameni po dobu 15 minut. Nechte vychladnout. Poté přilijte ¼ lžičky levandulového oleje a zahustěte 1 kelímkem bílého jogurtu. Již hotovou směs nanášejte rovnoměrně po celé délce vlasů, od kořínků po konečky. Nechte působit 30 minut. Poté vlasy opláchněte vlažnou vodou, aby jste odstranili veškeré zbytky směsi. Proces je doporučeno zakončit regenerační maskou, či kondicionérem.

4. Přírodní barva na vlasy – REBARBORA

Při používání rebarbory, jako prostředku k zesvětlení vlasů, je zapotřebí zvýšené opatrnosti.

Na rozdíl od předešlých přírodních pomocníků, rebarbora odbarvuje vlasy na žluto, takže pokud již máte vlasy příliš světlé, může dojít i k opačnému, nechtěnému účinku, tedy jejich ztmavení!

Na rebarborové zesvětlení je zapotřebí jedné lžíce sušeného kořene rebarbory. Kořen vložíme do nekovové skleněné nádoby a vaříme ve 4 šálcích vody po dobu 1 hodiny. Necháme vychladnout a poté rebarborový vývar naléváme několikrát na vlasy. Po tomto zákroku je zapotřebí vlasy pečlivě zregenerovat. Nejlepším pomocníkem k hloubkové regeneraci vám v tomto případě bude lžička jedlé sody, kterou rozmícháme v hrnku vlažné vody.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 návody na zesvětlujicí přírodní barvy na vlasy