Menu
WomanOnly
Domácnost

8 způsobů, jak využít citron i mimo kuchyni. Zbaví vás mravenců

Veronika Tichá

Veronika Tichá

6. 2. 2017

Spotřeba citronu v zimním období vždy výrazně stoupne, zejména v době chřipkové epidemie. Že obsahuje velké množství vitaminu C, víme všichni, ale co možná nevíte je fakt, že existuje mnoho způsobů, jak ho využít nejen v kuchyni. Citron dokáže věci, které byste nečekali, proto je škoda přidávat ho jen do čaje.

Vybělí pleť a zuby

Pigmentové skvrny zesvětlí šťáva z půlky citronu rozmíchaná s vaječným bílkem a několika kapkami olivového oleje. Masku nechte působit 15 minut a potom ji smyjte, používejte maximálně dvakrát týdně. Stejné bělící účinky má citron také na zuby – jednou týdně do skleničky vymačkejte šťávu z jednoho citronu a namáčejte do ní zubní kartáček, tím si potom přibližně čtyři minuty čistěte zuby.

Podporuje hubnutí

Voda s citronem je dobrá také na hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Doporučuje se vypít před každým hlavním jídlem sklenici s teplou vodou a citronem. Pokud se bojíte překyselení, stačí jednou denně.

Prevence proti depresi

Díky vysokému obsahu draslíku pomáhá toto ovoce proti psychickým potížím.

Jak na deprese a úzkost pomocí cvičení? Tato metoda prokazatelně funguje

Odstraňuje zápach

Když krájíte česnek nebo cibuli a jsou vám cítit prsty, namočte si je v citronové dužině a pořádně promněte. Rozpůlený citron pohlcuje i pachy ve špajzu nebo v ledničce.

Dodává lesk vlasům

Jestli toužíte po krásných lesklých vlasech, umyjte si je běžným šamponem a na konec opláchněte vlažnou vodou se šťávou ze dvou citronů.

Čistí skvrny

Citronová šťáva je velmi dobrým čističem skvrn od inkoustu, alkoholu, barev, jídla a podobně. Likviduje dokonce i mastné fleky.

Zabrání mravencům, aby se nastěhovali do vaší kuchyně

Vložte do spíže nebo kredence mezi potraviny rozpůlený citron a mravenci se vaší kuchyni zdaleka vyhnou.

Mravenci v domě. Jak se zbavit nevítaných návštěvníků?

Zbaví vás akné

Citronová šťáva funguje zázračně i na problematickou pleť. Postižená místa si párkrát potřete, vydržte krátké štípání a opláchněte vodou, za několik dní budete mít pleť jako z alabastru.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

8 způsobů, jak využít citron i mimo kuchyni. Zbaví vás mravenců