Kombinace medu a skořice proti 10 různým nemocem

med a skořice účinky

Máte rádi med a skořici? A zkusili jste je někdy zkombinovat? Podle lékařů je spojení medu a skořice doslova elixírem zdraví, a to zcela bez vedlejších účinků. Obě suroviny jsou snadno dostupné, tak je začněte pravidelně konzumovat, abyste předešli mnoha nemocem. Na jaké choroby pomáhají účinky medu a skořice?

1. Med a skořice: Účinky na nemoci srdce

Smíchejte med a mletou skořici a namažte na chléb. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Med a skořice také vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

2. Artritida

Pacientům s artritidou se doporučuje ráno a večer pít šálek teplé vody s 2 lžičkami medu a 1 lžičkou skořice. Stejná směs vás zbaví i infekcí močových cest.

3. Cholesterol

2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké teplé vody třikrát denně dokážou snížit hladinu cholesterolu o 10% už do 2 hodin!

4. Chřipka a nachlazení

Užívejte třikrát denně 1 lžíci medu s půl lžičkou skořice po dobu tří dnů, vyléčíte tak chřipku, nachlazení, chronický kašel i bronchitidu. Pravidelnou konzumací medu se skořicí posílíte imunitní systém.

5. Žaludeční potíže

Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání ho od vzniku žaludečních vředů. Uleví vám také od plynatosti a překyseleného žaludku.

med a skořice účinky

6. Kožní potíže

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí akné, ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

7. Obezita

Každý den půl hodiny před snídaní a večer před spaním vypijte šálek čaje nebo vody s medem a skořicí. Pravidelné užívaní pomáhá snížit váhu i u mimořádně obézních osob.

8. Rakovina

Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly, že užívání medu se skořicí po dobu jednoho měsíce může fungovat jako podpůrná léčba u rakoviny kostí, žaludku a střev.

9. Chronická únava

1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou konzumované několikrát denně, a to především kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, vám rychle vlije energii do žil.

10. Zápach z úst

Kloktejte každé ráno nalačno lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou teplou vodou a váš dech zůstane svěží po celý den.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Veronika Tichá

Autorka vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, hraje závodně florbal a momentálně je na mateřské dovolené.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*