Menu
WomanOnly
Líčení očí

Líčení očí pro blondýny. Máme tipy na denní i noční vzhled

Redakce

Redakce

13. 3. 2017

Pyšníte se krásnými vlasy, k dokonalosti vám chybí už jen správné nalíčení. Jak se nalíčit ke světlým vlasům, abyste nepůsobila zmalovaným dojmem? Co si můžete v líčení dovolit na párty s přáteli?

Není blond jako blond

Blond odstínů existuje nepřeberné množství od bílé po zlatavou, všechny mají ale jedno společné. Jedná se totiž o světlou barvu. Ať už máte oči modré nebo hnědé, ať je vaše pokožka světlejší či tmavší, vždy vám budou náramně slušet odstíny béžové, smetanové či meruňkové. Jemnější líčení bude působit daleko lépe než mít oči jako horník.

Běžné líčení

K dennímu líčení se blondýnkám nejvíce hodí jemné barvy. Může to znít nevýrazně až mdle. Opak je ale pravdou, protože zmalovaná světlovlasá dívka či žena působí nepřirozeně.

Naprosto postačí sjednocená pleť, broskvová tvářenka a jemně namalované oči. Využít můžete hnědou konturovací tužku, kterou vytvoříte tenkou linku na horním víčku. Dále stíny v jemných barvách, jako je béžová či smetanová.

Samozřejmostí je pečlivě nanesená řasenka. Obočí stačí vytvarovat pomocí bezbarvé řasenky nebo světle šedou tužkou na obočí. Na rty použijte lesk světle růžové barvy. Líčení pak bude působit přirozeným dojmem.

Líčení na večírek

Na večerní líčení snese tvář blondýnky výraznější barvy. Nic nezkazíte, když si oči namalujete hodně tmavě. Použijte černou konturovací tužku i černou řasenku. Pokud vašemu typu sluší výrazný make-up, vyzkoušejte kouřové oční stíny. Ty samozřejmě nemusí být jen černé, ale kdyby vás tato kombinace nadchla, směle do ní!

Nejprve orámujte oko černou linkou, kterou vyvedete z vnějšího koutku ven, směrem nahoru. Pod obočí naneste světlejší stín. Naopak ten nejtmavší, který hodláte použít, patří na vnější část víčka. Kouzlo tkví ve správném stínování, pokud je přechod příliš znatelný, nikdy nedocílíte správného sexy pohledu.

Nezapomeňte na oblast spodního víčka a na výraznou řasenku. Jakmile toto líčení párkrát natrénujete, výsledek bude stát za to!

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Líčení očí pro blondýny. Máme tipy na denní i noční vzhled