Menu
WomanOnly
Líčení očí

Jak správně vybrat barvu očních stínů? Odstín by měl ladit očima i pletí

Redakce

Redakce

23. 6. 2017

Vaše staré hnědé stíny už vás omrzely? Poradíme vám, jak si vybrat tu správnou barvu očních stínů tak, aby sedla dokonale a aby stačilo jen jedno mrknutí k zaplnění celého diáře pozvánkami na kávu.

Podtón pleti

U výběru barvy očních stínů záleží především na tom, jaký máte podtón pleti. Ničeho se nelekejte, zjistíte to velmi jednoduše pohledem na svou dlaň. Pokud zarudnutí na bříškách prstů a liniích dlaně je více do broskvova, máte teplejší podtón pleti, jestli je zbarvené spíš do fialova, jste studený tip.

Ženám s teplým odstínem pleti budou nejvíce slušet barvy se zlatým či bronzovým základem.

Jaké zvolit líčení k modrým očím? Poradíme vám!

Barva očí

Obecně platí, že můžete nosit cokoli, co se vám líbí a cítíte se v tom dobře. Stejně tak to platí i o očních stínech. Základní pravidlo, které by se ale mělo dodržovat, je nesnažit se přehlušit barvu vašich očí. Vždy volte barvy, které jsou protikladem barvy vašich očí. Chcete přeci oči zvýraznit a ne je potlačit a pozornost přesunout jinam, proto sáhněte po stínech, které kontrastují s barvou vašich očí a nikoli ty, co jsou podobného tónu.

Modrým očím obvykle komplimentují barvy jako broskvová, meruňková, světle růžová, zlatá, neutrální hnědé a šedé odstíny.

Zelené oči vypadají skvěle s tmavě fialovými, růžovými či hnědými stíny.

Pokud máte hnědé oči, tak vaše paleta stínů, které si můžete dovolit nosit a budou vám slušet, je velmi široká. Můžete zvolit zemité přírodní barvy, ale i výrazné barevné kombinace.

Líčení pro zelenohnědé oči. Jaké barvy jsou ty pravé

Ani výrazné barvy se neděste

Nemusíte se bát ani křiklavých barev. Pokud stíny použijete chytře, tak novou barvou získáte novou sebedůvěru. Stín nanášejte nejsytěji do vnějšího koutku víčka a postupujte směrem na střed, od středu však jen zbytek barvy rozetřete čistým štětce směrem k vnitřnímu koutku. Dosílíte tím dojmu větších očí a intenzivního pohledu. Barvu zneutralizujete tím, že do ohybu nadočnicového oblouku nanesete neutrální barvu (hnědou, šedou), která dodá konturu a prohloubí váš pohled.

Přímo na vnitřní koutek naneste zářivou bílou nebo zlatavou barvu, která vaše oči rozzáří, a vy budete vypadat celou noc svěže a odpočatě.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně vybrat barvu očních stínů? Odstín by měl ladit očima i pletí