Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Nejlepší péče o barvené vlasy. Jak zregenerovat vlasy i zachovat barvu!

Jana Langová

Jana Langová

19. 11. 2017

Ať už barvení vlasů používáme na zvýraznění své osobnosti nebo zakrytí šedin, každá z nás chce, aby nám barva vydržela co nejdéle. Dobrou vizitkou nejsou ani vlasy zničené častým barvením. Jaká je nejlepší péče o barvené vlasy?

Hlavně vlasy nebarvit doma

Základním pravidlem nejlepší péče o barvené vlasy je svěřit se do rukou zkušené kadeřnice. Nic na vlasech neudělá větší paseku než domácí barvení a kouzlení s peroxidem. Výsledkem jsou akorát zničené nebo dokonce spálené vlasy.

Proto své vlasy i nervy zbytečně netrapte a navštivte kadeřnický salón. Nebojte si za kvalitu připlatit, vaše vlasy to ocení. Dejte na doporučení a viditelné výsledky. Má vaše kolegyně krásný odstín a zdravě vypadající vlasy? Zeptejte se ke komu chodí!

Arganový olej jako elixír na vaši pleť. Co umí a jak ho používat?

Před barvením nemýt

Pokud chcete opravdu krásně obarvené vlasy, jeden až dva dny předem si je nemyjte. Barva pak na vlasy lépe chytá, rovnoměrně se rozmístí a přirozená mastnota zabraňuje dehydrataci. Vynechejte také nadměrný styling vlasů před návštěvou kadeřníka.

Zbavte se roztřepených konečků

Před samotným barvením vezměte v úvahu stav vašich vlasů. Jsou zplihlé, lámající se a s roztřepenými konečky? Barvení je akorát „dodělá“. Dopřejte jim čas na regeneraci. Pomůže vám k tomu hydratační a regenerační vlasová kosmetika.

Stálicí v péči o vaše vlasy by také měla být hydratační maska. Ta dodá výživu vlasům do hloubky a vrátí jim vitalitu a lesk. Nedělá však zázraky na počkání – vlasům musíte dopřát několika týdenní regenerační kůru.

Tip: Masku nepoužívejte příliš často, nejvhodnější je to každé třetí až čtvrté umytí.

Roztřepených konečků se definitivně nezbavíte jinak než jejich zastřižením. Nezapomínejte proto na to a před barvením kadeřnici požádejte o lehkou úpravu délky. Tady vznikají časté komunikační šumy, vyjádřete se proto přesně a ukažte, o kolik chcete konečky zastřihnout.

Nejlepší vlasová kosmetika

Stejně jako u pleti, i u péče o vlasy platí, že jim pomůžete pouze kosmetikou určenou přesně na váš typ vlasů. V tomto případě se tedy jedná o přípravky pro barvené vlasy. Jen ty vám pomohou uchovat barvu a lesk co nejdéle a poskytnou jim správnou výživu.

V dnešní době si můžete v obchodě vybrat z nepřeberného množství výrobků, ať už levnějších či značkových. Pokud se v nich ztrácíte, neuděláte chybu, požádáte-li o radu svojí kadeřnici, která vám poradí produkt na míru vašim vlasům. Může být kvalitní šampon, kondicionér i nejlepší maska na vlasy z drogerie? Určitě!

Pozor si dávejte na stylingové přípravky s obsahem alkoholu. Ten může způsobovat mírné stahování barvy z vlasů. V tomto případě i málo je mnoho, proto raději zkontrolujte složení a případně nevhodnou kosmetiku vyhoďte.

Kdy umýt vlasy po barvení

Po takovém zásahu, jakým chemické barvení bezpochyby je, musíte nechat vlasy odpočinout, aby řádně absorbovaly nanesenou barvu. Myjte si je proto nejdříve za 24 hodin od odchodu z kadeřnického salónu.

Tip: Vyhoďte ze své koupelny přípravky proti lupům a tzv. čistící šampóny. Oboje obsahuje složky, které urychlují vymývání barvy z vlasů.

Nejlepší péče o barvené vlasy

Vrátila jste se od kadeřnice, vlasy vám září novou a intenzivní barvou. Jak to udělat, aby vám dlouho vydržela a nemusela jste salón navštívit za měsíc znova?

1) Nemyjte si vlasy každý den

Největším nepřítelem barvených vlasů je samozřejmě časté mytí. Ať už používáte jakýkoliv produkt, který vám pomáhá fixovat barvu, stejně vám jí voda postupně vymyje. Pokud si chcete krásnou barvu udržet co nejdéle, nemyjte si vlasy každý den.

2) Chraňte si vlasy před sluníčkem

Mažete si v létě kůži poctivě krémem na opalování? Nezapomínejte i na své vlasy, zvlášť ty barvené! Chraňte je před intenzivním UV zářením pomocí klobouků, šátků a ochranných sprejů. Sluníčko nás svými paprsky možná hřeje, vlasům ale zároveň ubírá barvu a způsobuje tak její vyblednutí.

Sprej nebo olej na vlasy s ochrannou proti UV záření dnes koupíte v kterékoliv drogerii. Nebojte se do svých vlasů investovat a dopřejte jim kýženou ochranu.

3) Pozor na chlor

Už dlouho je známo, že chlor z bazénu způsobuje nazelenalý odstín blond vlasů. Vyhýbejte se mu ale i pokud je vaší barvou hnědá či zrzavá. Zajistíte si tak barevnou stálost a intenzitu. Pokud chodíte často plavat, používejte koupací čepici.

Tip: Před návštěvou bazénu si vlasy pořádně namočte nechlorovanou vodou. Nebudou pak tolik absorbovat vodu s chlorem.

4) Vsaďte na oleje

Většina používaných barev na vlasy má v dnešní době šetrné složení, ale i tak se na kvalitě vašich vlasů podepíše. Vlasy jsou sušší a na dotek drsné. Jejich kvalitě nepomáhá ani horký vzduch z fénů, žehlení či mechanické namáhání při kartáčování.

Abyste jim vrátila kousek jejich zdraví, používejte kromě kvalitních šampónů a kondicionérů také vlasové oleje. Ty poskytnou vašim vlasům dostatečnou výživu a napomáhají jejich obnově. Vybrat si můžete ze široké řady a druhů.

5) Nezapomínejte na ochranu před teplem

Ochrana vašich barevných vlasů není kompletní bez přípravku na ochranu před tepelnou úpravou. Už jen samotné barvení je pro vlasy zátěž, a fénováním, kulmováním ani žehlením jim rozhodně nepomůžete. Barvené vlasy jsou navíc na teplo více háklivé.

Pořiďte si proto kvalitní přípravek pro tepelnou úpravu vlasů. Trh nabízí hned několik variant, nejběžnější je sprej, který na vlasy aplikujete před foukáním.

Jak na vlasy bez lesku

Zdají se vám vaše vlasy po pár umytí takové nijaké, jakoby bez života a lesku? Začíná barva blednout? Přišel správný čas na šampon pro oživení barvy! Vyberte v drogerii ten správný pro vaši barvu a sledujte po umytí tu proměnu.

Šampon pro oživení barvy vlasům vrátí lesk a barevnou intenzitu. Obsahuje totiž výtažek z rostliny, které danou barvu podpoří. U bond vlasů je to například heřmánek nebo citrón, pro hnědé vlasy vlašský ořech.

Zničené vlasy od peroxidu

Je pravdou, že vlasy každým barvením trpí, nejvíc je ale ničí peroxid. Odbarvování vlasů je u některých odstínů nezbytné, výsledkem ovšem můžou být suché a lámavé vlasy. Regenerace nebývá jednoduchá.

Pokud jste majitelkou odbarvených vlasů, je nezbytně nutné o ně poctivě pečovat. Důležité je se o vlasy starat pravidelně. Jemně je kartáčujte, pořiďte si správnou kosmetiku, zbytečně je mechanicky ani tepelně nedrážděte. K odbarvování byste měla používat co nejšetrnější barvy.

Živiny jim dodáte každotýdenní maskou nebo zábalem. Nemusíte na to ani kupovat drahou kosmetiku, nejlepší péče o barvené vlasy se může skrývat i ve vaší kuchyni. Vyzkoušet můžete zábal z kokosového či olivového oleje.

Vyzkoušejte brazilský keratin

Máte opravdu hodně zničené vlasy? Vyzkoušejte brazilský keratin, který vám aplikují v kadeřnických salónech. Keratin se do vlasů zažehluje a po třech dnech smyje. Vlasy jsou viditelně zdravější, hebké a lesklé, netřepí se. Zkracuje se také doba foukání a podporuje růst vlasů.

Přípravky na vlasy pro muže

Při péči o vlasovou hřívu se nezapomíná ani na muže. I ti si mohou pořídit produkt přesně svým vlasům a potřebám na míru, ať už se jedná o šampón, kondicionér nebo třeba stylingový gel. Pánskou řadu nabízí dnes každá značka.

Vaše drahá polovička může vyzkoušet třeba Farouk Esquire Grooming, Londa či L’Oreal. Pány potěší také Schwarzkopf Professional či Wella.

Nejlepší péče o barvené vlasy – rada na závěr

Nejlépe pro své vlasy uděláte, pokud je barvením budete zatěžovat co nejméně. Zapomeňte na každoměsíční návštěvu kadeřníka a nános barvy. Místo toho se řiďte našimi radami, starejte se o vlasy jak nejlépe umíte a uvidíte, že vám barva vydrží mnohem déle.

Pokud vás trápí výrazné odrosty, které prozrazují vaší přírodní barvu nebo šediny, požádejte kadeřnici pouze o dobarvení. Nic nezkazíte ani pokud jí zároveň poprosíte o nanesení pečujících přípravků.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlepší péče o barvené vlasy. Jak zregenerovat vlasy i zachovat barvu!