Menu
WomanOnly
Vlasová kosmetika

Olej na vlasy. Proč ho ženy s krásnými vlasy zařazují do péče a jaký vybrat?

Redakce

Redakce

16. 8. 2017

Vlasy se považují za ozdobu každé ženy. Aby byly dokonalé, aby opravdu zdobily a vzbuzovaly obdiv, zasluhují si prvořadou a kompletní péči. O vlasy se staráme pomocí balzámů, vlasových krémů, pečujících masek, vlasových zábalů a také speciálních olejů bohatých na vitamíny a minerální látky. Olejů použitelných na vlasy je celá řada. Jak tedy vybrat správný olej na vlasy a zvolit vhodný způsob aplikace?

Jaký olej je nejlepší na vlasy?

Oleje na vlasy, podle dochovaných svitků, používala už Kleopatra. Z toho je patrné, že nejde o žádnou převratnou novinku. Jen se v posledních desetiletích, s chemicky vyráběnými přípravky, trochu pozapomnělo na ty jež jsou zcela přírodní a na jejich blahodárné účinky.

Na vlasy se používají oleje průmyslově vyráběné nebo přírodní. Jmenujme alespoň: jojobový, kokosový, olivový, mandlový a arganový. Dovedou hloubkově regenerovat, dodat vlasům sílu, oslnivý lesk a dokonce oživit vlasovou barvu. S vašimi vlasy, správně aplikované oleje, dovedou divy divoucí. Vyhněte se těm, které obsahují ftaláty, parabeny, chlorid sodný, triklosan a minerální oleje. I péče o vlasy je trochu věda, viďte?!

Pokud máte tedy ten vhodný a víte jak s ním pracovat, neexistují žádná negativa. Potíž je v tom, když tyto informace nemáte. Kvalitní přípravky vlasy posilní a prozáří, ty nekvalitní mohou vlasům a vlasové pokožce, ublížit.

Obecně platí, že výživné oleje prospívají více suchým vlasům, než mastným. Pravda je ovšem taková, že existují oleje i na masné vlasy, jen se neaplikují po celé jejich délce. A už vůbec ne ke kořenům a vlasové pokožce. Používají se pouze od 2/3 délky vlasu a na konečky, které bývají suché a roztřepené.

Olej na vlasy a jeho použití

Oleje se používají na suché i mastné vlasy a jejich aplikace se doporučuje i při pobytu na slunci nebo při koupání v moři či bazénu.

Suché vlasy mají sklon k lámavosti, jsou jemnější a většinou slabší. Potřebují více péče. Jemné a suché vlasy je lepší ošetřovat malým množstvím oleje, který jste si nejdříve zahřály v dlani. Někdy stačí pouze pár kapek.

U mastných vlasů ošetřujte pouze konečky, vyhýbejte se vlasové pokožce, jinak bude výsledný dojem ještě mastnější.

Při pobytu na slunci jsou doporučovány oleje s UVA/UVB filtrem, které chrání vaše vlasy před ultrafialovým zářením.

Přírodní oleje na vlasy

Nejznámější přírodní oleje na vlasy a jejich účinky:

  • Jojobový olej: patří mezi nejcennější oleje používané v kosmetickém průmyslu. Vysloužil si přezdívku „tekuté zlato“. Je jemný, rychle se vstřebává, nezanechává mastnou stoupu a má regenerační schopnosti. Nevyvolává podráždění ani alergickou reakci. Vlasům dodá přirozený lesk, hebkost, objem a pružnost.
  • Kokosový olej: používá se jak v kosmetice, tak v kuchyni. Jde o 100% přírodní produkt a jeho využití je všestranné. Na vlasy je možno použít jako masku nebo zábal. Nejlépe na suché vlasy a roztřepené konečky. Olej dokáže proniknout do vlasových folikul hlouběji než jiné hydratační oleje a jeho účinky jsou údajně viditelné od první aplikace. Vlasy jsou po něm hydratované, lesklé, jemné, splývavé a krásně lesklé.
  • Olivový olej: další z řady velmi známých olejů, jehož použití je velmi široké. Ve vlasové kosmetice se používá jako zábal nebo maska nebo se pár kapek vetře do roztřepených konečků vlasu.
  • Mandlový olej: mandlový olej je někde nazývám vitamínovou bombou. Jde v posledním desetiletí o nově objevený přírodní přípravek. Je bohatý na řadu vitamínů a minerálů (vitamín A,B, E, F, z minerálů pak draslík, vápník, hořčík). Má protizánětlivé účinky a mohou ho používat i lidé s lupénkou ve vlasovém podrostu. Obsahuje velké množství vitamínu B7, neboli biotinu, který posiluje strukturu vlasu. Aplikuje se na suché konečky nebo do spodní délky vlasu. Prospívá vlasům se sklonem k lámavosti.
  • Arganový olej: v kosmetických kruzích je nazýván marockým zázrakem. Obsahuje vysoké množství vitamínu E. Používán se jako hydratační olej, který nezanechává mastnou stopu., zabraňuje stárnutí a vysychání vlasu. Vlasy jsou zdravé a krásné, plně hydratované.

Nezapomínejte, že s olejem na vlasy nemůžete zacházet podobně, jako s olejem na smažení hranolek. Tady vždycky platí, že je potřeba malého, opravdu velmi malého množství a nikdy se neaplikuje až ke kořínkům vlasů. Právě naopak!  Vlasy se ošetřují od 2/3 délky, směrem ke k roztřepeným nebo suchým konečkům a neoplachuje se.

Arganový olej jako elixír na vaši pleť. Co umí a jak ho používat?

Pokud jde o zábal nebo vlasovou masku, je potřeba nechat ji pod nahřátým ručníkem působit alespoň po dobu 20 minut a potom důkladně opláchnout teplou vodou. Ani v tomto případě nevtírejte olej do pokožky hlavy. Vlasy by se vám příliš rychle zmastily.

Olej na suché vlasy

Suché vlasy potřebují skutečnou výživu. Tyto vlasy mají tendenci k lámavosti, krepatění, jsou matné a často se konečky třepí. Můžete použít, ve formě masky nebo balzámu všechny výše jmenované oleje, ale je doporučen také lněný, nebo konopný olej.

Nejlepší olej na suché vlasy

Odborníci považují za nejlepší olej pro suché vlasy vytvoření balzámu nebo vlasové masky z bambuckého másla nebo arganového oleje. Na trhu už se dají koupit špičkové kadeřnické masky a zábaly, kde jsou obě zmíněné složky smíchány v optimálním množství, dohromady. Na suché vlasy se někdy doporučuje i babassový olej, který se vyznačuje vysokou schopností hydratace a zvláčňujícími účinky. Hodí se zejména na krepaté vlasy, které nádherně uhladí.

Olej na vlasy Balea

Olej na vlasy Balea, je kvalitní výrobek, který můžete používat v pohodlí vašeho domova. Jedná se pečující olej na vlasy, který se právem řadí mezi špičkové a přitom cenově dostupné výrobky. Značka Balea pochází z Německa a na trh vyváží mnoho kosmetických produktů, které pečují o celé vaše tělo, nejen o vlasy.

Oleje, masky a balzámy, jsou uživatelkami, veskrze doporučovány. Za výjimečnou považují schopnost vysoké hydratace, vůni oleje Balea a velmi snadné rozčesávání vlasů po umytí. Po uschnutí jsou vlasy hebké, poddajné a lesklé.

Kosmetika Balea disponuje množstvím dalších produktů, proto snadno vytvoříte ucelenou a vhodnou řadu pro kvalitní péči. V nabídce této značky najdete vlasové šampony, laky na vlasy, přípravky usnadňující rozčesávání a velké množství dalšího zboží.

Krásné, zdravé, lesklé, poddajné, bohaté a dlouhé vlasy jsou snem každé ženy. Ne vždy k nám byla příroda milostivá, ale přiznejme si, někdy si za suché, lámavé, roztřepené nebo krepaté vlasy můžeme svými kadeřnickými pokusy a experimenty úplně sami. Ať tak, či tak, olejem na vlasy udržíte nebo vrátíte svým vlasům ztracenou krásu, vitalitu, poskytnete jim hydrataci a tu nejlepší péči, kterou si vaši věrní průvodci životem, zaslouží.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Olej na vlasy. Proč ho ženy s krásnými vlasy zařazují do péče a jaký vybrat?