Menu
WomanOnly
Krása

Arganový olej jako elixír na vaši pleť. Co umí a jak ho používat?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

3. 5. 2018

Oblíbený olej, který se získává ze vzácného stromu, jež roste výhradně v rozpáleném Maroku, sice patří k těm dražším, ovšem jeho účinky rozhodně stojí za to. Co dokáže arganový olej s vaší pletí a jak ho správně používat?

Arganový olej a jeho cena

Tekuté či marocké zlato, jak je arganový olej často nazýván, patří k nejvzácnějším olejům na světě vůbec. A nejen díky tomu, že je nenahraditelným pomocníkem v oblasti podpory naší krásy. Arganový olej se získává z plodů argánie trnité (Argania Spinosa), která roste na marockém pobřeží Atlantického oceánu. I tak je v dnešní době již poměrně dobře cenově dostupný – 100 ml bio arganového oleje seženete i za tři sta korun.

Jak správně pečovat o vlasy? Bez pravidelné péče vám kadeřník nepomůže!

Použití arganového oleje

Arganový olej má v sobě vysoký podíl antioxidantů, dále pak mastných a polynenasycených kyselin, obsahuje rovněž tokoferoly a karoten. Berbeři, původní obyvatelé Maroka, jej využívali od dávných dob, a to na mnoho způsobů. Arganový olej má blahodárné účinky na vlasy, nehty, pleť i pokožku celého těla. Rovněž našel uplatnění i v aromaterapii. My se v tomto článku zaměříme na to, co může arganový olej udělat pro vaši pleť.

Účinky na pleť

V arganovém oleji se skrývá vysoké množství vitamínu E a skvalenu, které zajišťují jeho nevídaný anti-agin efekt – proto je účinným nástrojem v boji proti vráskám a stárnoucí pleti. Vaši pleť vyživí, vypne a dodá ji ztracenou elasticitu a hebkost. Dokáže rovněž zjemnit jizvy, potlačit tvorbu pigmentových skvrn a zklidnit pokožku popálenou od slunce. Arganový olej je bohatý na antioxidanty, tudíž působí i jako prevence proti rakovině kůže.

Olej na vlasy. Proč ho ženy s krásnými vlasy zařazují do péče a jaký vybrat?

Arganový olej na problematickou pleť

Díky obsahu dalších vitamínů (A a F) a esenciálních kyselin patří k olejům a v neposlední řadě i skvělým hydratačním účinkům, které ocení každá pleť, je arganový olej vhodný pro osoby v každém věku, včetně těch s problematickou pletí. Hodí se totiž i k léčbě různých kožních problémů, jako je suchá kůže, záněty, ekzémy a lupénka.

Arganový olej na mastnou pleť

I když se většina lidí s mastnou pletí olejům podvědomě vyhýbá, arganového oleje se bát nemusí, ba právě naopak. Není totiž vůbec mastný a dokonce pomáhá z pokožky odstranit přebytečný maz a snížit jeho nadbytečnou tvorbu. Díky protizánětlivým účinkům dokáže bojovat proti tvorbě akné, další látky v něm obsažené zase korigují jeho pozůstatky (červené skvrny a jizvy po akné).

Jak přípravek vybrat

Na trhu naleznete mnoho přípravků obsahujících arganový olej, ať už se jedná o různá omlazující séra či výživné krémy. Nejúčinnější je však pořídit si lahvičku čistého bio arganového oleje, který pak můžete používat klidně samotný, například večer místo krému. Postačí vám pár kapiček, takže i malá lahvička vydrží dlouho. Případně si můžete olej nakapat do svého oblíbeného krému.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Arganový olej jako elixír na vaši pleť. Co umí a jak ho používat?