Menu
WomanOnly
Krása

7 použití kokosového oleje. Odlíčí, vybělí zuby a je vynikající na vaření!

Kokosový olej má mnohem lepší účinky, než mnoho zdravých potravin. Navíc se nevyužívá pouze ve stravování, ale i v kosmetice. Již dávno se tento olej považoval za základ ženské krásy a mládí. Na co všechno ho můžete využít?

Olej se vyrábí v mnoha variantách a provedeních. Abyste si však pořídili kvalitní kousek, sáhněte v obchodě po panenském oleji, který je lisovaný za studena, a tak má vysoký obsah látek, které působí blahodárně.

Kokosový tuk na vaření

Nejdříve začneme v kuchyni, kde se kokosový olej stává v mnoha domácnostech nezbytnou součástí hned z jednoho prostého důvodu. Olej se totiž nepřepaluje, a tak je vhodný na smažení a pečení. Obsahuje velké množství nasycených kyselin, a proto se rozpouští až teplem.

Jak je to se zmiňovanou kosmetikou?

Kokosový olej na pleť

Věděli jste, že se kokosovým olejem můžete i odlíčit? Jestli ne, tak je nejvyšší čas to zkusit. Olej stačí rozetřít po obličeji a nechat ho chvíli působit. Následně ho setřít bavlněnými tampony a nakonec pleť opláchnout vodou. Navíc s ním můžete odličovat bez problému i oči, takže pokud vám klasické odličovací vody nevyhovují, zkuste náš zaručený tip.

Kokosový olej na zuby

Vyčistit nebo vybělit zuby kokosovým olejem není nic neobvyklého. Naopak se stávají tyto metody čím dál oblíbenější. Zubní pastu si můžete sami vyrobit smícháním oleje s jedlou sodou. Pokud zvolíte spíše metodu bělení, olej stačí nanést na prsty a po dobu několika minut jej stačí třít po zubech. Výsledek bude znatelný již po pár týdnech a zuby tak navíc posilníte, takže se zbavíte nadměrné citlivosti..

Kokosový olej hydratuje pokožku

Olej hydratuje suchou pokožku. Na suchá místa se ho doporučuje aplikovat po koupeli. Díky jeho příjemnému aroma se budete cítit jako v bavlnce. Pokud navíc chcete zvýšit jeho účinnost, přidejte do něj pár kapek arganového oleje.

Kokosový olej po opalování

Kokosový olej díky obsahu antioxidantů zchladí spálenou pokožku, takže ho lze využít po opalování na sluníčku. Dokáže zabránit nepříznivým vlivům UV záření, takže ani v létě se vám doma tento produkt neztratí.

Recept na domácí ledovou čokoládu. Přijde vhod i jako vánoční dárek

Kokosový olej na holení

Již odzvonilo drahým holícím pěnám. Nyní je v módě holit se pomocí kokosového oleje. Použít ho můžete samotný nebo ho zkombinovat se zklidňujícími oleji, aby nedošlo k podráždění pokožky. Samotné holení se pak neliší od klasického.

Kokosový olej do vlasové masky

Olej můžete využít i na vlasy. Vyživuje konečky, aby se netřepily a omezuje také padání vlasů. Má mnohem lepší účinky, než řada kondicionérů. Pokožka hlavy bude po jeho aplikaci více hydratovaná a vlasy budou jemnější. Výsledek budete moci posoudit sami.

Ať vás trápí jakákoli kosmetická vada, mějte při ruce vždy kokosový olej. Je dokázáno, že dokáže hojit i malé jizvičky po akné. Navíc se s ním můžete preventivně mazat a uvidíte, že se dostaví překvapivé výsledky, o kterých jste dosud možná pochybovali.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 použití kokosového oleje. Odlíčí, vybělí zuby a je vynikající na vaření!