Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak moc jsou nebezpečné tampony? Dívka kvůli nim přišla o nohu

Používání tamponů s sebou přináší rizika, které jsou ženami často podceňována. Jedním z nich je toxický syndrom. Dvacetičtyřletá Lauren Wasser tampony zničily život, ale i přes to se nevzdává svých snů. Poznejte příběh dívky, která přišla kvůli tamponům o nohu.

Lauren si vždy kupovala tampony značky Knotex Natural Balance a pravidelně dodržovala hygienu spojenou s jejich používáním. Nikdy ji však nenapadlo, že by kvůli nim mohla přijít málem o život.

Bezvládnou Lauren zachránila až policie

Před pár lety, když přišel její den, zašla bez váhání do drogerie a koupila si tampony od oblíbené značky. Tu noc se jí však udělalo nevolno a šla brzy spát. Ze spánku ji vytrhl až telefonát policie, jež nechala zavolat její matka, která o Lauren delší dobu neslyšela.

Vše se vysvětlilo a Lauren matku ujistila, že pouze spala, protože jí nebylo dobře. Když si šla znovu lehnout, probudila se až v nemocnici s vysokými horečkami. Doma byla nalezena policií, jak leží bezvládně na zemi.

Lékaři nemohli identifikovat příčinu, která Lauren způsobila infarkt a selhání několika orgánů. Zavolali k ní specialistu na infekční onemocnění, který se zeptal, zda v sobě nemá dívka tampon. Když se zjistilo, že ano, nechali ho zaslat na testy a výsledky ukázaly bohužel to nejhorší. Lauren prodělala toxický šokový syndrom.

Dívku minula smrt za cenu amputace

Lauren na tom byla špatně a lékaři předpovídali, že zemře. Infekce totiž přerostla do stavu gangrény. Naštěstí ji osvítilo samo štěstí a díky amputace nohy přežila.

Dnes žaluje firmu Kimberly-Clark z výroby toxických tamponů. K tomu se nevzdává a jde stále za svými dávnými sny, kdy toužila být modelkou a hráčkou basketbalu. Podle ní se totiž nemá člověk vzdát ničeho, co ho baví!

Jak vzniká toxický šokový syndrom?

Pokud má žena v těle bakterii Staphylococcus aureus a používá tampony ze syntetických vláken, může dojít k vyvolání syndromu.

Bakterii má v sobě až 20 % populace.

Tampony. Ano či ne?

Tampony můžete vyměnit za hygienické vložky nebo menstruační kalíšek. Obě varianty jsou praktické a navíc při správné hygieně nemusíte mít strach z infekcí. Pokud si však nedokážete menstruaci bez tamponů představit, kupujte si pouze bavlněné, které neobsahují škodlivé látky a chemikálie.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak moc jsou nebezpečné tampony? Dívka kvůli nim přišla o nohu