Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Máte jemné vlasy? Zvolte správný účes a naučte se, jak o ně správně pečovat

Redakce

Redakce

16. 10. 2017

Mnohé ženy si zoufají kvůli svým jemným vlasům, které se zrovna ne snadno upravují, je třeba je častěji umývat a účesy z nich vytvořené velmi brzy zplihnou. Většinou je tento typ vlasů dán ženám do vínku geneticky, ale naštěstí existuje hned několik způsobů, jak jemným vlasům pomoci dosáhnout větší objem i kvalitu. Navíc můžeme jemným vlasům pomoci celou řádkou nově vyvinutých kosmetických přípravků. Máte-li jemné vlasy i vy, nemusíte si zoufat.

Nevýhody jemných vlasů

Menší průměr jemných vlasů způsobuje problém s udržením jejich objemu i požadovaného tvaru. Jemné vlasy se navíc dříve mastí a jsou rovněž náchylnější k poškození. V žádném případě jim nesmí majitelky ubližovat násilným rozčesáváním nebo vysoušením příliš horkým vzduchem. Vlasy by se tak staly lámavými a působily by velmi nezdravě. Stejně nevhodné je pro jemné vlasy používání vydatných masek například s vysokým obsahem olejů. Ani hutné vlasové kůry pro jemné vlasy nejsou tím pravým. Jemným vlasům nepomůžete ani kombinací mnoha vlasových přípravků.

Jak vyfoukat vlasy do objemu? Máme pro vás jednoduchý návod

Jak zpevnit jemné vlasy

Vzhledem ke geneticky daným predispozicím jemné vlasy není možné jen tak změnit, ale rozhodně jim můžeme pomoci tak, že je posílíme a zpevníme. K tomu jsou nejlepší doplňky stravy s obsahem selenu, křemíku, hořčíku, zinku, vápníku, methioninu a želatiny. Všechny tyto látky podporují lesk vlasů, sílu jejich kořínků a růst dalších vlasů. Minerální přípravky lze zakoupit samostatně, ale zároveň je možné pořídit je i ve speciálních přípravcích zaměřených přímo na péči o vlasy. Tyto přípravky se postarají nejen o zlepšení kvality vlasů, ale zároveň i nehtů. Doporučuje se užívat je minimálně po dobu tří až čtyř měsíců, aby byl jejich účinek na vlasech opravdu viditelný.

Upravte svůj jídelníček

Pokud zvládnete konzumaci rybího oleje, zařaďte jej do svého jídelníčku. Omega 3 nenasycené mastné kyseliny v nich obsažené vašim vlasům dodají potřebný lesk a navíc budou působit proti vypadávání vlasů. Skvělým zdrojem látek potřebných pro kvalitu a zdraví vlasů jsou také všechny druhy ořechů, lněné semínko anebo chia semínka.

Jak vytvořit styling u jemných vlasů jako ze salonu?

Co musíte udělat, abyste měli styling jako ze salonu? Tím zásadním vždy zůstane volba vhodného šamponu a kondicionéru na jemné vlasy. Nutné je vybrat takový přípravek, který posílí vnitřní strukturu vlasů a zároveň je vybaví vyšší pevností. Při mytí ani oplachování kondicionéru se nevyplatí šetřit vodou.  Zbytky vlasové kosmetiky mohu být totiž dalším důvodem, proč váš účes zplihne dřív, než vyrazíte ven.  Vlasy po mytí nechejte proschnout.

Nepoužívejte vlasová tužidla, zvolte raději volume spray, který vlasy nezatíží na rozdíl od tužidla. Pro ještě větší objem vlasů je možné pořídit přípravek 48-hour sustainable volume spray. Nemusí vyhovovat úplně všem ženám s jemnými vlasy bez objemu, ale mnohé jsou s ním spokojené. Tvrdí, že po aplikaci tohoto produktu u nich došlo k okamžitému zvětšení objemu vlasů, které se takto udrží po celý den.

Jemné vlasy mají i muži

U mužů často nastávají dva problémy současně, k jemným nebo řídkým vlasům se přidává i jejich vypadávání. Zde je na místě využívání prostředků vhodných pro pravidelné posílení vlasových kořínků. V tomto případě je třeba sáhnout po šamponech s posilujícími účinky na vlasy. Jsou to ty, které obsahují kofeinový výtažek fungující jako stimulant vlasového růstu s velmi dobrým účinkem. Pro řídké a padající vlasy je kofein obsažený v kávových zrnech anebo v zeleném čaji velmi přínosný.

Postrach jménem alopecie. Babské rady proti padání vlasů u žen

Jak si poradit s objemem jemných vlasů

Objem u jemných vlasů lze získat i tupírováním. Pro nadzvednutí vlasů od hlavy mnohdy postačí tři či čtyři pročísnutí u kořínků, kousek od hlavy a vlasy se pěkně nadzvednou. Není třeba vlasy chaoticky nadzvedávat všude, stačí pár pohybů shora dolů pomocí víceřadého plochého kartáče. Nemusíte mít nutně ani tupírovací hřeben. Rozhodně však nedoporučujeme každodenní tupírování vlasů. Vlasy si také potřebují odpočinout.  Vždy vlasy lakujte až po provedeném tupírování, nikoli už před ním. Každý pramen je dobré přelakovat zespod, aby vytvořil náležitou oporu.

Jak si natupírovat vlasy? Chce to cvik i kvalitní přípravky

Vhodné střihy pro jemné vlasy

Nejlepší střih z hlediska praktičnosti úpravy pro jemné vlasy je krátký. Ovšem máte-li dostatek času na úpravu dlouhých vlasů, není ani tento střih u jemných vlasů vyloučen. V tomto směru mají výhodu ženy, jejichž jemné vlasy jsou alespoň zvlněné, nebo kudrnaté, v důsledku čehož vypadají objemněji. Vždy však pamatujte na to, že příliš suché nebo mastné jemné vlasy nikdy nevytvoří náležitý objem, který často vidíte na fotografiích účesů. V takovém popřípadě je opravdu lepší vsadit na jednoduše upravitelný účes z krátkých vlasů. Pak je dobré je denně nebo obden mýt, aby nevypadaly zanedbaně.

Dlouhé vlasy celkově účes zatěžují, a tak myslete na to, že i polodlouhý střih může vašim vlasům prospět, nechcete-li mít vlasy zcela krátké. Máte-li vlasy jemné, ale zároveň husté, můžete požádat svou kadeřnici o provedení prostřihu, ten dokáže zajistit vlasům větší objem. Pro pěkný vzhled bude třeba ale dodržovat krátké odstupy v návštěvě kadeřnice.  Obnovení takového střihu je základním pravidlem pro jeho vzdušnost, lehkost a styl.

Pokud nedokážete svůj účes ozvláštnit skvělým objemem, zkuste hrát na jiné noty. Například experimentujte s barevným tónováním, jakou jsou různé melíry, podbarvení vlasů apod. Nebojte se extravagantních účesů, kdy si část hlavy vyholíte, protože to vám opticky dodá objem zbývajících vlasů. Naučte se různé druhy culíků či copánků, u kterých nevadí, když zrovna vlasy nemají objem. Občas si můžete vlasy nakrapatět či nakulmovat, ale tyto účesy nedoporučujeme u jemných vlasů využívat pro každodenní nošení! Nezapomínejte, že jemné vlasy se mnohe snadněji poškodí, než jiné. Podívejte na příklady účesů, které můžete vyzkoušet.

Jak na fénování jemných vlasů

Na objemu nezískají vlasy, které začnete fénovat ihned po mytí.  Vlasy nejprve foukejte chvíli v předklonu. Zaměříte-i se při foukání na vlasy z temene hlavy, bude to ideální, právě ony totiž potřebují zvětšit objem nejvíce. Pro lakování vlasů zvolte opět lak na vlasy pro větší objem.

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Máte jemné vlasy? Zvolte správný účes a naučte se, jak o ně správně pečovat