Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak vyfoukat vlasy do objemu? Máme pro vás jednoduchý návod

Redakce

Redakce

14. 7. 2018

Snažíte si vykouzlit účesy, které vídáte v časopisech, ale ne vždy se výsledek zadaří? Poradíme vám, jak s pomocí fénu a kulatého kartáče vykouzlit účes snů.

Výběr kartáče na fénování vlasů

Zaměříme se na kulaté kartáče sloužící k úpravě vlasů při fénování. Ze všeho nejdříve je důležité zvolit ideální kartáč na vlasy, který bude sedět právě vašim vlasům. Je nutno brát v úvahu délku, hustotu a typ vlasů.

Pro narovnání hustých, vlnitých vlasů je nejideálnější velký kartáč s přírodními štětinkami. Tyto štětinky se doporučují pro všechny typy vlasů, protože je po nich účes uhlazený a plný objemu. Pokud máte dlouhé vlasy, rozhodně nepoužívejte malý kulatý kartáč.

Existují i kartáče, které mají do štětinek napuštěný balzám, jež se uvolňuje teplem. Proto je při fénování dopřána vašim vlasům tolik potřebná ochrana. Další vychytávkou jsou iontové štětinky zakomponované mezi ostatní, zaručí tak hladkost účesu a minimální elektrizování vlasů.

Máte jemné vlasy? Zvolte správný účes a naučte se, jak o ně správně pečovat

Jak na foukání vlasů

Nejdříve mokré vlasy osušte ručníkem a naneste na ně nesmývatelnou péči. Ta zaručí, že vám půjdou vlasy snáze rozčesat pomocí klasického hřebenu se širokými zuby. Vlasy nerozčesávejte kartáčem, zbytečně byste jich hodně vyčesala.

Po rozčesání si v předklonu vlasy vyfoukejte . Až budou částečně vysušené, opět je hřebenem či plochým kartáčem rozčesejte. Nyní jsou vlasy připraveny na vytvoření finální podoby. Pomůžeme si zmíněným kulatým kartáčem.

Vrchní část vlasů si upevníme na temeno hlavy, nejdříve se totiž budeme věnovat spodním pramenům. Ty foukejte přes kulatý kartáč do hladka. Pro zafixování účesu využijte funkci studeného vzduchu na vašem fénu. Pokračujte po pramenech až k horním vlasům.

Domácí masky na vlasy. Vyberte si vhodné suroviny pro každý typ vlasů

Na závěr si v předklonu na vlasy nastříkejte lak pro zpevnění účesu, zajistíte tak jeho delší životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Zpočátku vám tato procedura může zabrat více času, ale jakmile postup dostane do ruky, čas se výrazně zkrátí. Výsledek ale rozhodně stojí za to, vlasy budou nadýchané, svěží a plné objemu.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vyfoukat vlasy do objemu? Máme pro vás jednoduchý návod