×
WomanOnly

Jak si barvit vlasy doma? Zhodnoťte výslednou změnu!

Jak si barvit vlasy doma

Na celkové vizáži vlasů je nejsložitější právě barvení vlasů. Kadeřníci doporučují navštěvovat salony jedenkrát za dva měsíce, aby vlasy dostali potřebnou péči. Většina žen si nemůže dovolit takový komfort nebo ani nechce u kadeřníka trávit tolik času. Jedním z řešení jak ušetřit peníze a čas je barvení vlasů z pohodlí domova. Pokud se rozhodnete barvit vlasy doma, měli byste dodržovat následující pravidla. Tak předejdete spoustě nepříjemnostem.

Zhodnocení vlastních sil

V první řadě promyslete, jakou barevnou změnu chcete podstoupit a jak by měl vypadat výsledný efekt. V případě, že se rozhodnete pro razantní proměnu, složitější barvení nebo hodně vlasy zesvětlit či ztmavit, navštivte raději odborníka. Zvolíte-li jednolité barvení šamponem, barvou nebo hennou, na to vaše síly stačí a můžete vyrazit do obchodu pro barvu.

Tipy, jak si doma obarvit vlasy

Výběr barvy na vlasy

Pokud se rozhodnete pro větší barevnou proměnu a nemáte zkušenost s žádnou barvou na domácí použití, je nejlepším řešením šampon na 6 umytí (nikoliv na 24 umytí či barvu). Důležité je si uvědomit, že pokud jste blondýna a chcete zkusit tmavý odstín, nejde pouze o zkoušku!

Jakmile si nabarvíte hlavu, je velmi obtížné vrátit vlasům původní podobu. Hrozí také riziko, že barva vašich vlasů bude mít úplně jiný odstín, než jste očekávala, nejčastěji nazelenalý. V opačném případě, při zesvětlení o více jak dva odstíny, počítejte s tím, že nedocílíte stejného efektu, jak slibuje obrázek na obalu.

Barvy volně prodejné v drogériích mají nižší koncentraci peroxidu vodíku, proto je lepší navštívit odborníka. Nejdůležitější je vědět, že obrázek na krabičce je vždy pouze ilustrativní! Každému může chytnout barva úplně jinak.

Příprava barvení

Než začnete s barvením, je dobré se dobře připravit. V první řadě před každou aplikací otestujte barvu na pokožce v loketní jamce a to 24 hodin před barvením. Test vám ukáže, zda máte na daný produkt alergii či nikoli.

Před barvením vlasy nemyjte a vynechejte kondicionéry a masky. V případě barvení delších vlasů, pozvěte kamarádku na pomoc se zadní částí vlasů.

Každé balení obsahuje návod použití. Důkladně ho přečtěte! Oblékněte si oblečení, které můžete zničit a přehoďte přes sebe ručník. Na promíchání barvy si připravte mističku.

Šedivění vlasů. Můžeme s ním bojovat jinak než barvením?

Barvení vlasů

Vždy postupujte podle návodu a dodržujte správnou dobu působení. Při delší době, počítejte s intenzivnější barvou a možným poničením. Promyslete způsob aplikace tj. kartáčkem nebo lahvičkou s hřebínkem (bývá součást balení).

Většinou v balení bývá speciální přípravek pro barvené vlasy, který zajistí potřebnou péči. Ten použijte po důkladném vymytí barvy. U suchých a poničených vlasů nanášejte barvu na konečky pouze na pět minut.

Tipy na domácí barvení vlasů

> Před barvením naneste na obličej krém, ten pomůže nežádoucí barvu lépe odstranit. Krém použijte i na odstranění nečistot po barvení.

> Nešetřete. Máte husté a dlouhé vlasy? Kupte si více krabiček.

> Barvu nanášejte odzadu a postupujte dopředu. U kořínků a konečků chytá barva nejrychleji.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*