Menu
WomanOnly
Krása

5 zásad, jak si správně čistit zuby. Krásný úsměv je dřina!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

9. 3. 2017

Všichni víme, že zuby jsou naší vizitkou, a tak se snažíme poctivě si je čistit. Avšak poctivě nestačí – pokud to děláte špatně, je to spíš na škodu. Jak tedy na to?

1. Držení kartáčku

Spousta lidí drží při čištění zubů kartáček v pěsti. To je však chyba – měli byste ho držet jako tužku. Tím pádem nebudete tolik tlačit na zuby a neponičíte si zubní sklovinu.

2. Čas je subjektivní

Vždy se říkalo, že zuby si stačí čistit dvě minuty. Dnes už však odborníci tak jasno nemají – prý záleží především na technice. Spoléhejte tedy spíše na svůj pocit, případně se poraďte se zubařem. Ony dvě minuty berte spíše jako nutné minimum.

Jak si doma vybělit zuby? Jde to i bez chemie, jen s pomocí přírody

3. Kružte

Při čištění zubů byste měli kartáčkem pohybovat krouživými pohyby. Vodorovným posouváním kartáčku ze strany na stranu si zbytečně obrušujete krčky.

4. Alespoň dvakrát denně

Ano, opravdu je to důležité – a především večer. Potom už nic nejezte a pijte jen vodu. Ideální je ovšem čištění po každém jídle.

Jak probíhá léčba paradontózy. Chraňte svoje zuby a dásně

5. Správný kartáček

Druhů zubních kartáčků se dneska vyrábí spousty – ale ne proto, aby si každý mohl vybrat svou oblíbenou barvu. Jde především o to pro jaký typ zubů se hodí. Záleží například na délce, tvrdosti a hustotě štětin. O tom, jaký potřebujete, se poraďte se svým zubařem. Kartáček vyměňujte za nový každé tři měsíce.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 zásad, jak si správně čistit zuby. Krásný úsměv je dřina!