Menu
WomanOnly
Krása

Jak si doma vybělit zuby? Jde to i bez chemie, jen s pomocí přírody

Chcete mít zářivě bílý úsměv, ale klasickým čištěním zubů ho ne a a ne docílit? Rozhodla jste se proto si své zuby vybělit, ale nechtějí se vám vynakládat obrovské peníze za chemické čištění zubů? Pak pro vás máme řešení! Zkuste si své zuby vybělit doma s pomocí čistě přírodních preparátů!

Neničte si chrup!

Klasické chemické bělení zubů je nejen nesmírně předražené, ale zároveň si jím ničíte zdraví. Bělení zubů totiž poškozuje zubní sklovinu, a může tak snadněji dojít k tvorbě zubního kazu! Pokud ale přeci jenom chcete mít své zuby bílé jako sníh, zkuste si je vybělit přírodními metodami!

Vyvarujte se kyselinám

I při domácím bělení zubů si dejte velký pozor, jaké prostředky použijete. Nabízí se třeba citrón nebo ocet, který vám však poškodí vaše zuby stejně, jako chemické přípravky. Totéž platí i o mnoha dalších ovocných kyselinách, které oslabují sklovinu zubu!

Zázračné jahody

Šetrným, ale účinným šampionem mezi domácími bělícími prostředky jsou slaďoučké jahody! Používají se ve formě rozmačkané pasty, kterou nanesete na zuby maximálně na 5 minut. Tuto proceduru byste neměla opakovat častěji než jednou za dva týdny, jinak by mohlo dojít k poškození zubů. Jahodovou směs můžete vylepšit o lžičku jedlé sody, která bělící efekt ještě podpoří.

Jak se zbavit ztmavlého zubu? Obejdete se i bez trhání

Prášek do pečiva nejen do buchet!

Na stejném principu funguje i prášek do pečiva, který je možná ještě o trochu účinnější než jahody! Prášek do pečiva smícháme s malým množstvím vody, a tak z něj uděláme bělící pastu. Tu poté naneseme na zuby na 5-7 minut. Tuto techniku provádějte během dne a neměla byste si po ní nejméně 5 hodin čistit zuby běžnou pastou.

Popelem k běloskvoucímu chrupu

Pro ty, kteří mají dost odvahy, se nabízí také další pomocník, popel. Ten byl sice běžným prostředkem ve starém Římě, ale způsobil spíš obroušení zubu a větší náchylnost k poškození zubu. Jestli však toužíte po bleskové efektu, popel bude váš dokonalý pomocník!

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si doma vybělit zuby? Jde to i bez chemie, jen s pomocí přírody