Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně čistit zuby a mít zářivý úsměv? Je to snadné

Oslnivý úsměv je jedna z nejúčinnějších ženských zbraní. Ovšem aby váš úsměv byl neodolatelný, měla byste se pyšnit zdravými a bílými zuby. Proto je ústní hygiena nezbytným každodenním rituálem, který se snaží dodržovat snad každý. Na první pohled se na tom nezdá nic složitého, ale jste si opravdu jistá, že si svůj chrup čistíte správně?

Ke správnému čištění zubů nás vedou již od útlého věku naši rodičové. Ovšem s přibývajícími léty se může stát, že na správné dentální návyky pozapomínáme. Proto vám osvěžíme paměť a dáme rady, které vám zaručí bělostný úsměv!

Frekvence je důležitá!

Každá z nás by si měla své zuby čistit alespoň 2x denně. Přes to prostě nejede vlak! Ať jste sebe víc unavená, lenivá nebo jste na návštěvě, musíte o své zuby pečovat! Ideální by samozřejmě bylo, kdybyste si zuby čistila po každém jídle, ale na to si málokterá z nás udělá čas.

Ráno si čistěte zuby až po snídani, protože pokud si je vyčistíte před ní, okamžitě se vám na zuby dostanou bakterie z jídla. Poté se kýžený efekt čištění zubů nedostaví. Po večerním čištění zubů už nejezte a pijte pouze čistou vodu, tak zamezíte tomu, aby se vám přes noc tvořily zubní kazy.

Kartáček, jako tužka

Nejrozšířenější nešvar čištění zubů, je křečovité svírání kartáčku v pěsti. Ideální je totiž držet kartáček, jako tužku! Člověk pak  má větší cit v ruce a na zuby příliš netlačí, pouze je jemně zbavuje nečistot. Neničí se tím tolik zubní sklovina, ale hlavně si tolik neobrousíte krčky zubů.

Čistěte krouživými pohyby

Takzvaná horizontální metoda, tedy vodorovné posunování kartáčků po zubech ze strany na stranu, která se dříve používala, nejvíce obrušuje zubní krčky. Nejlepší je takzvaná vibrační metoda, kdy zuby čistíte krouživými pohyby. Své zuby tak nejlépe zbavíte všech nečistot i bakterií!

Kvalitní kartáček v dobrém stavu je základ

Běžný zubní kartáček byste měli měnit minimálně jednou za tři měsíce. Pokud jsou ale štětiny vašeho kartáčku roztřepené, musíte ho samozřejmě měnit častěji, i jednou za měsíc! U mezizubních kartáčků je to individuální a také záleží na kvalitě jednotlivého kartáčku.

Dvě minuty jsou minimum!

Každé čištění zubů by mělo trvat alespoň 2 minuty! Ovšem čistého času, bez vyplachování ústní dutiny, vymačkávání pasty atd. Pokud své zuby budete čistit kratší dobu, nedokážete je zbavit všech nečistot a hrozí vám záněty dásní, ale i tvorba zubního kazu. Kupte si do koupelny stylové přesýpací hodiny, které vám tento čas přesně odměří!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně čistit zuby a mít zářivý úsměv? Je to snadné