Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

7 tipů na dovolenou s dětmi v ČR

Není třeba létat k moři, aby se děti zabavily. I tuzemsku nabízí mnoho míst, kde se dá naplánovat krásná dovolená s dětmi. Inspirujte se radami zkušených rodičů. Která velká či malá města nabízí kulturní a sportovní vyžití vhodné i pro děti?

Tábor a okolí

Okolí Tábora si oblíbí jak milovníci historie, tak sportovní nadšenci. V okolí řeky Lužnice existuje několik skalních převisů oblíbených horolezci. Lužnice je ale také dobře sjízdná v rámci vodních sportů, zapůjčit si můžete kánoe i kajaky včetně pádel a záchranných vest (i pro děti). Celoročně je také o víkendech otevřeno muzeum Skřítkov. Historické centrum na každém kroku upozorňuje na husitskou tradici Tábora. Nedaleko města, v Kamenici nad Lipou, najdete zábavní park Fábula se spoustou atrakcí, hádanek, únikovou hrou, půjčovnou kostýmů, restaurací a doprovodnými aktivitami. Ideální místo pro celodenní výlet za každého počasí.

Dolní Morava

Tato malá víska v úpatí Králického Sněžníku nabízí mnoho zábavy pro malé i velké. Vedle největší stezky v oblacích a turistických tras v Národní přírodní rezervaci Králický Sněžník se zajímavými zastaveními, jako je oblast pramene řeky Moravy a poutní areál v Hedči, na Dolní Moravě čeká své malé návštěvníky spousta atrakcí pro děti, například Fun Park s horolezeckými stěnami, skákacím hradem a bungee. Zajímat vás bude také Pískový svět, Mamutíkův vodní park a několik zimních areálů, kde je možné projet se na rolbě nebo po sáňkařské dráze.

Vodní paláce: Praha a Brno

Speciální prázdninové balíčky nabízí i Aquapalace Praha. Jde o ohromný vodní aquapark s wellness centrem a hlavně hotelem, díky kterému se můžete vodním radovánkám a odpočinku věnovat několik dní za sebou. V Aquapalace Praha se můžete bavit na šesti tobogánech, divoké řece, nebo si zarelaxovat na masáži a nasytit se v některé z mnoha restaurací.

Moravským rodinám možná přijde víc k duhu podobné zařízení Aqualand Moravia, které se nachází v Brně a kde i v zimě můžete vyzkoušet některý z venkovních horkých bazénů.

Olomouc

Největším lákadlem pro rodiny s dětmi je zde Pevnost poznání, univerzitní projekt pro malé vědce, který expozici fyzikálních a chemických zajímavostí zakončuje krátkou zastávkou v planetáriu. V nedaleké Horce sídlí ekocentrum Sluňákov s přírodní galerií s několika pavilony, umělými jeskyněmi, kde se budete cítit jako cestovatelé v čase. Pokud pro vás bohatě zásobené Vlastivědné muzeum už bude příliš velký exkurz do světa vědy a pokud vychytáte správné počasí a sezónu, můžete navštívit kukuřičné bludiště.

Pec pod Sněžkou

Pokud vás v letní sezóně bude zmáhat výheň, zajeďte se ochladit do Krkonoš. Pro nejsilnější vánek a chlad, často i trochu letního sněhu, si můžete vyjet lanovkou přímo na nejvyšší horu Česka, Sněžku. Ale ani v Peci samotné se nebudete nudit. Národní park KRNAP vytvořilo v lokalitě několik pohádkových stezek pro nejmenší.

Mezi zdejší stálé “vybavení” patří bobová dráha, lezecká stěna a Monkey Park s lanovým centrem pro malé i velké.

Plzeň

Je řeč o velkém městě plném zábavy pro malé. Ve zdejší zoo se v lednu 2020 narodil další přírůstek do šimpanzí rodinky, což láká mnoho milovníků zvířat z okolí. Plzeňské science centrum Techmania nabízí expozici věnovanou životu v oceánech. Bonbonkem této instituce je 3D planetárium a 3D kino. Mnohé děti zabaví plzeňské Muzeum loutek, kde je připraven interaktivní program s muzejním deníkem a část expozice je věnována Spejblovi a Hurvínkovi. V Muzeu strašidel se zase můžete seznámit s legendárními pohádkovými charaktery plzeňského regionu.

Rejvíz, Zlaté Hory

Rejvíz

Osada Rejvíz vás nadchne, pokud jste milovníci legend, tajemství a mýtů. Říká se, že je Rejvíz hojně obydlen lesními skřítky. Tato záhada je podpořena tajemnými mechovými jezírky, kterými vede naučná stezka. Ve Zlatých Horách stojí ekofarma Orlí vrch, která poskytuje poutníkům ubytování i zážitkovou gastronomii a program. V létě se v Rejvízu pořádají zlatokopecké závody. Pokud jste neradi v klidu, lze se věnovat i turistice, nejen té letní, pěší cestě po jesenických horách, ale také té zimní, protože v okolí vede mnoho běžeckých tras.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 tipů na dovolenou s dětmi v ČR