Menu
WomanOnly
Knižní tipy pro ženy

75 faktorů, které ovlivňují rakovinu. K. A. Turnerová radí, co proti ní dělat

Adéla Lišková

Adéla Lišková

16. 1. 2016

Uzdravení z rakoviny je mnohými považováno za zázrak. Kelly A. Turnerová vás ve své knize Nejste bezmocní přesvědčí, že to není tak docela pravda, a poradí, co můžete proti zákeřné nemoci udělat sami.

Z médií občas slýcháme o lidech, kteří trpěli rakovinou a podle lékařů už to měli dávno spočítané, avšak jejich příběhy přesto skončily happy-endem. Mohla za to nějaká vyšší moc? Anebo nejsme tak bezmocní, jak se pacientům s rakovinou často zdá?

Kdy jde rakovina na ústup?

Na druhou otázku odpovídá kladně Kelly A. Turnerová ve své nové knize s příznačným názvem Nejste bezmocní. Badatelka z oblasti integrační onkologie, která se ve své práci zaměřuje hlavně na fázi ústupu onemocnění, jež se může objevit po zásahu klasické medicíny, ale také vlivem jiných okolností, představuje v publikaci výsledky svého výzkumu.

V rámci roční cesty kolem světa, zahrnující komunikaci s pacienty i alternativními léčiteli, prostudovala Turnerová více než tisíc případů této tzv. radikální remise a pojmenovala 75 faktorů, které mohou ovlivnit průběh rakoviny. Naprostá většina respondentů pak považovala za stěžejní 9 z nich.

Je to na vás

Pacienti se shodují, že k obratu v boji s rakovinou jim nejvíce pomohla změna stravovacích návyků, užívání různých bylinek a doplňků, ale také psychické faktory, jako je přijmutí svého zdravotního stavu, podpory okolí a uvolnění potlačovaných emocí. Autorka v knize radí, jak i v této nepříznivé situaci, kdy se zdá být všechno zbytečné, dělat něco smysluplného a neztratit důvod žít.

Více o tom, jak Turnerová popisuje do očí bijící mezery v klasické západní medicíně, důležitost běžného rozhodování o tom, co si dáte k snídani, či příběh Rona, který považuje rakovinu za nejlepší věc, co se mu kdy přihodila, se dozvíte v ukázce.

Knihu Nejste bezmocní u nás vydalo nakladatelství Triton. 248 stran poučného čtení, které do češtiny přeložila Eva Klimentová, je k dostání za 279 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

75 faktorů, které ovlivňují rakovinu. K. A. Turnerová radí, co proti ní dělat