Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

9 tipů na balení vánočních dárků pro začátečníky i pokročilé

Chcete se naučit balit vánoční dárky tak krásně, až je bude škoda rozbalovat? Posbírali jsme pro vás ty nejkrásnější nápady na balení vánočních dárků.

1. Dokonalá mašle na vánoční dárek

Sebelépe zabalený vánoční dárek může zkazit špatně uvázaná mašle. Naučte se ji dělat správně a váš vánoční dárek bude vypadat ještě lépe. Uvázat nádhernou mašli se může zdát jako věda. V tomhle videu se ale za bez mála sedm minut můžete naučit až sedm různých mašlí. Tento návod na balení nejen vánočních dárků je důkazem, že v jednoduchosti je krása. Někdy prostě stačí krásný balící papír a lesklá stuha a jeden pár šikovných rukou, aby vánoční dárek vypadal perfektně.

2. Kouzlení s papírem

Pokud nechcete na balení dárků vynakládat velké finance, video návod níže od laTerezAtelier je přesně pro vás. Stačí trocha kouzlení s papírem a dalšími pomůckami. Jako obalový materiál můžete použít buď klasický balící papír nebo ozdobný vlnitý papír. Držte se spíše jedné barvy jako v tomto videu.

Jakmile dárek zabalíte, bude ještě dostatek možností, jak papír ozdobit. První nápad ve videu pracuje s vykrajovačem ShapeCutter, který vám do papíru vyřeže tvar dle tvarové šablony. Autorka videa tyto tvary posléze náhodně rozmístila a nalepila na zabalený dárek. S pomocí fixy a provázku pak doladila celý dárek k dokonalosti.

3. Razítkování a jutový provázek

Mnohem snazší a možná i rychlejší způsob jak zabalit dárek je ten, kdy použijete razítka. Jak můžete na videu vidět, kombinace černého papíru a bílého inkoustu vypadá opravdu krásně. Dárek můžete dozdobit vlastní kresbou, hezky uvázanou mašlí (třeba z předchozího videa) nebo provázkem.

4. V jednoduchosti je krása

A protože i u vánočních dárků platí, že méně je více, poslední část videa pracuje pouze s balicím papírem, provázky různých barev a s listy. Použít můžete ale klidně i jehličí, žalud nebo třeba dřevěnou vánoční ozdobu.

5. Balení vánočních dárků pro děti

Nejste fanoušek motivů super hrdinů, panenek Barbie ani autíček, které jsou snad na každém balicím papíru? Zabalte dětem dárky opravdu netradičně. Vyberte balicí papír v barvě ústřední postavičky, pro kterou se rozhodnete (sob, sněhulák, pejskek, mimoň apod.) a z papíru nebo jiných materiálů vystříhejte oči, nos, pusu, uši… Jak daleko necháte zajít svou kreativitu, zda použijete třpytky nebo třeba 3D prvky už je jen na vás.

6. Výzva pro zručné aneb jak originálně zabalit košili jako dárek

Máte-li rádi výzvy, jste už trochu zručnější v balení dárků a jedním z nich je i pánská košile, existuje opravdu originální způsob, jak ji pod stromek zabalit. Nač skrývat, co se pod balícím papírem ukrývá? Zabalte pánskou košili jako… pánskou košili. Stačí vám stuha, lepidlo, lepicí páska a dekorativní papír. A pak už jen stříháte, překládáte papír, lepíte a hrajete si. Tohle video je důkazem, že i balení vánočních dárků může být zábava.

7. Jak zabalit láhev vína nebo šampaňského

Tekutý vánoční dárek je pod stromkem vždy vítanou záležitostí. Zabalit ho už je horší. V tomto dvouminutovém videu je ale jednoduchý návod jak zabalit láhev vína nebo šampaňského opravdu krásně, aniž byste se u toho museli rozčilovat. Opět stačí jen balicí papír, stuha, nůžky a trocha trpělivosti.

8. Aranžování a balení vánočních dárků s pomocí jehličí

Jehličí je vděčný materiál, kterého je škoda nevyužít. Hlavně když jde o balení vánočních dárků. Zda ho naaranžujete do kulatého tvaru nebo vymyslíte svůj vlastní způsob, jak je rozmístit je jen na vás. Výsledek bude vypadat vždy krásně.

9. Aranžování a balení vánočních dárků s pomocí krajky

Krajku můžete použít buď místo stuhy či mašle, ale klidně i jako obalový materiál. Nejdříve dárek zabalte do jednobarevného papíru, tak jako na videu. Poté jej přebalte krajkou a to buď po celé ploše, anebo jen jeho část. Některé návody na balení dárků využívají krajku také jako šablonu (krajku přestříkají sprejem nebo obkreslí tužkou).

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

9 tipů na balení vánočních dárků pro začátečníky i pokročilé