Menu
WomanOnly
Móda a styl

A Cup Of Style: Blogerky roku 2013 v kategorii Fashion

Redakce

Redakce

1. 2. 2014

Mladé módní blogerky Nicole a Lucie, nedávno zvítězily v soutěži Blogerka roku 2013 v kategorii fashion. Jak se k blogování dostaly? Co jsou jejich koníčky? Kolik času tráví blogováním? A čím se jejich blog odlišuje od nepřeberného množství ostatních blogů?

Jak dlouho máte blog A Cup Of Style?

Lucie: Teď v prosinci to byly čtyři roky, co jsme A Cup Of Style zakládaly. Už předtím jsme měly jeden blog, ten jsme zakládaly tak deset let zpátky. Tenkrát jsme dostaly počítač a říkaly jsme si, co bychom na něm mohly dělat? Tak jsme si založily blog, protože to bylo prostě cool mít stránky na Internetu.
Nicole: Takový deníček na Internetu to původně byl.

Z původního deníčku jste přešly na fashion blog díky inspiraci ze zahraničních módních blogů?

Lucie: Ano, celkově nás v tom období móda začala zajímat tak nějak víc. Mě vždycky bavilo kreslit různé návrhy, ale na druhou stranu jsem hodně sportovala, takže jsem se moc nelíčila a oblékala jsem se hodně sportovně. S přestupem na gympl jsem se víc začala zajímat o módu, objevila jsem módní blogy a říkala si, že takhle by bylo hezké náš blog dělat.

Na facebooku máte kolem 7 a půl tisíc sledujících, máte přehled, kolik z nich je aktivních?

Nicole: Statistiky ukazují, kolik lidí vidí jednotlivý příspěvek, to je většinou tak pět tisíc.

To je více jak polovina, to je dost, nemyslíte?

Lucie: Je to opravdu hodně, ale to je u těch nejčtenějších článků.
Nicole: Záleží, pokud je u příspěvku otázka. Potom to více lidí okomentuje a tím se to dostane i mezi jejich kamarády a tím se zvyšuje čtenost.

Kolik času denně strávíte sledováním blogů?

Lucie: Tím projížděním zase tolik ne. Před rokem jsem byla schopná sedět a projíždět články i tři hodiny. Teď mi přijde, že čím víc blogů je, tak si projíždím jenom ty nejoblíbenější. Takže mi to zabere asi hodinu. Spíš to rychle prolítnu, kouknu na náhledy, a když mě něco zaujme, teprve pak to rozkliknu.

Co je pro Vás největší zdroj inspirace?

Nicole: Zahraniční blogy, tam mají nádherné fotky. Fotky, které se dostanou až k nám, jsou na top úrovni. Mají krásné fotky, zajímavé články, skvělé oblečení.

Lucie: Nebo se inspirujeme tím, co nás baví a co děláme. Když jsem začala víc sportovat, tak jsem sdílela fotku, že jdu běhat a reakce byly veliké. I čtenáři nám často píšou, o čem by se rádi dočetli.

Co je tváří Vašeho blogu?

Lucie: Pro nás je důležité to, že se oblékáme normálně. To je naše silná stránka. Není to nic úplně zapamatovatelného, ale spousta lidí se dokáže ztotožnit s tím, že půjdou do obchodu a koupí si podobné oblečení. Působíme jako normální holky. Třeba loni, to jsme dost cestovaly a spousta lidí psalo, jak nám závidí, že si to nemůžou dovolit, takže cestují s námi alespoň přes blog.
Nicole: Taky to, že naše oblečení si lze vzít do práce i do školy. Spousta blogů to má tak, že oblečení mají krásné, ale sama si nedokážu představit a ani nemám odvahu v tom vyjít na ulici.

Co myslíte, že Vaše čtenáře baví nejvíce? Mimo nositelné módy?

Lucie: Zaujme i to, že jsme dvě. Každý den je něco nového, snažíme se střídat. Jednou mám příspěvek já, pak Niky, pak zase já a tak dokola. Baví je příspěvky o cestování. Ptají se nás, jak mají hubnout, takže píšeme i články o životním stylu. Myslím si, že jsme dost rozmanité a pokryjeme dost témat.
Nicole: I ty náhledy do soukromí. Díky příspěvkům třeba na instagramu se k nám můžou docela dost přiblížit. Nechováme se ke čtenářům povýšeně, snad tak nepůsobíme.

Jak byste popsaly Váš styl? Asi budete každá jiná?

Lucie: Nikča je spíš sportovní lajdák. Já jsem to ostatní. Mám jednoduchý, dívčí styl, víc nosím sukně, šaty, šperky a víc se maluji. Nikča vůbec nenosí doplňky ani náušnice, řetízky, náramky.
Nicole: Mám ráda takovou tu ležérní módu. Ráda nosím kalhoty a zajímavější tričko, mikinu, svetr a tak podobně. Lucka je spíš elegantnější.

Nakupujete často? Je nakupování Vaším koníčkem?

Lucie: Hodně nakupujeme na Internetu. Takže tam se podíváme a rovnou objednáme. Do obchodu chodíme vyloženě, když něco potřebujeme.
Nicole: Mě to ani nebaví.
Lucie: Kdyby se mě někdo zeptal na koníčky, tak by mě nakupování rozhodně nenapadlo.

Velký dosavadní úspěch je vítězství v soutěži Blogerka roku 2013 v kategorii fashion. Je o Vás od té doby větší zájem?

Nicole: To bylo hned po vyhlášení, kdy na místě byli redaktoři a domluvili si s námi rozhovor. Ale teď mi přijde, že je to na stejné úrovni jako před soutěží.
Lucie: Nabídky máme, asi i díky tomu, normálně by na nás nepřišly ty firmy, ale zásadní to není.

Jaké další úspěchy máte?

Lucie: Pro mě je velký úspěch, že jsem loni mohla jet do Berlína udělat interview s Katy Perry. Bylo to přes firmu, která distribuuje její parfém. Byla to tisková konference pro blogery, kdy z každé země Evropy byl vybrán jeden bloger a měl 10 minut na to, s ní udělat rozhovor.

Takže ses seznámila s blogery z různých zemí.

Lucie: Ano, to bylo stejně přínosné jako samotný rozhovor. Zjistit, jak to kde funguje. Všude to funguje jinak a zároveň vlastně úplně stejně.

Být blogerkou je zaměstnání na plný úvazek?

Lucie: Ano, je to 24/7 být online.

Jak to pociťují rodiče nebo přátelé, když jste s nimi?

Lucie: Musím schovat telefon a raději ho nevytahovat. Protože když se pak podívám, jako třeba teď, tak už mám nové komentáře, zprávy a otázky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

A Cup Of Style: Blogerky roku 2013 v kategorii Fashion