Menu
WomanOnly
Móda a styl

Agáta Hanychová o módě a stylu: Říkají mi nevkusačko, je mi to fuk

Redakce

Redakce

31. 3. 2013

Známá česká skandalistka, modelka a návrhářka Agáta Hanychová nás nechala nahlédnout do své nové módní kolekce. Co je podle ní v kurzu a proč nejčastěji nosí tepláky?

Nedostatky skryjete pod vzdušnými modely

Agáta Fashion je módní značka, kterou založila modelka Agáta Hanychová přibližně před třemi lety. „V obchodě neměli to, co jsem chtěla, proto jsem založila vlastní značku, “ prozradila Agáta. Oblečení je šito z pružných materiálů a novou kolekci Agáta navrhla tak, aby pod vzdušnými modely mohly dívky i ženy schovat své nedostatky. „Inspiraci mám ze zahraničí a inspiruje mě také to, že jdu do obchodu a vidím, co nemají.“

Kolekce Agáta Fashion bývá k vidění na vybraných večírcích a v klubech. „Pokud má klub dost peněz, vozím si vlastní modelky. Pokud ne, předvádí místní holky, kterým v šatně dám pár rad, jak chodit, tvářit se a tak podobně. Často jsou profesionálnější než modelky, které vezu s sebou,“ pochvaluje si modelka.

Momentálně jsou Agátiným nejoblíbenějším kouskem z kolekce maskáčové tepláky, které jsou nejen pohodlné, ale především také praktické. „Mám dítě a na maskáčovém vzoru nejsou vidět fleky, když mě Kryšpín zašpiní. Vím, že maskáčový vzor je dávno out, ale mně se líbí,“ dodává se smíchem Agáta.

Z označení nevkusačka si hlavu neláme

Agátiným poradcem v oblasti módy je její velmi dobrý kamarád a kadeřník v jednom Marty, který však stejný vkus nesdílí. „Nelpím na drahých módních značkách. Mám oblečení třeba z Bershky za pár stovek i samozřejmě od návrhářů jako Dolce&Gabbana. To, co nosím, se mi musí hlavně líbit. Můj kadeřník mě i mého přítele označuje jako nevkusačku a nevkusáka, ale mně to nevadí,“ dodává Agáta.

Agátin styl je osobitý a má mnoho následovnic. Jak nám však prozradila, její matka Veronika Žilková je vůči Agátiným radám imunní. „Když chce moje matka pomoct s oblékáním, dovezu jí tašku oblečení a ona si nakonec stejně vezme to, co má sama doma a pak vypadá příšerně.“

Agáta Hanychová je česká modelka, majitelka modelingové agentury, moderátorka a herečka. V roce 2005 se stala II. vicemiss České republiky. V roce 2010 vystudovala obor tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě a získala titul BcA. V současnosti je také tiskovou mluvčí nadace Prosaz.

Kdyby tak Češky uměly prodat, co nosí

A ve které zemi mají ženy nejlepší styl a měly bychom se u nich inspirovat? Podle Agáty v Itálii nebo překvapivě na Slovensku. Naopak nevkusné jí přijdou především Rusky, pak i Češky. Ty především kvůli svému věčně nasupenému výrazu. „Kdyby se Češky tvářily jinak, usmály se, hned by vypadaly líp,“ domnívá se Agáta, která dává za vzor například styl zpěvačky Dary Rolins.

Podle Agáty je navíc nabídka v obchodech tristní. „Pro chlapa můžu nakupovat pořád, za dvě hodiny koupíte skoro všechno. Pro sebe tak za dva dny. Vypadá to, že obchody mají více oblečení pro ženy, ale mně přijde, že chlapi mají lepší výběr.“

Agáta radí čtenářkám WomanOnly.cz, jak vypadat a cítit se lépe, když zrovna nemáte svůj den:

„Základem je vyčistit si zuby a mně vždycky pomůžou teplé ponožky. U oblečení není důležitá značka, ale to, jak outfit umí člověk prodat.“

Foto: Archiv Agáty Hanychové

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Agáta Hanychová o módě a stylu: Říkají mi nevkusačko, je mi to fuk