Menu
WomanOnly
Dovolená s dětmi

Autokempy v Čechách a na Moravě. Víme kam vyrazit s dětmi pod stan

Plánujete letní dovolenou s dětmi? Vyměňte cizinu za domov, moře za vodní přehradu, hotel za stan a vyrazte s dětmi objevovat krásy naší země. Nabízíme vám několik tipů na české autokempy, ve kterých si prázdninový odpočinek užije celá rodina.

Autocamping Rozkoš

Kemp leží na severním břehu vodní nádrže Rozkoš v blízkosti města Česká Skalice. Svou rozlohou 170 000 m² nabízí dostatečně velké prostranství jak pro auta se stany, tak pro chatky, které je možné zarezervovat předem. V areálu s nonstop otevřenou recepcí kromě přístupu k vodě, půjčení šlapadel a lodiček najdete hned několik stánků s občerstvením nebo třeba minigolf. Areál je výjimečný i svou polohou. Na výlet se můžete vydat do Babiččina údolí a na zámek kněžny Zaháňské. Okolí je propleteno nejen turistickými stezkami, ale vhodným společníkem se stává i kolo díky nepřebernému množství možných výletů po okolí České Skalice.

Kemp se v loňském roce umístil v žebříčku TOP 25 kempů České republiky a po osobní zkušenosti jej vřele doporučujeme.

Camping Vranovská pláž

FOTO: Camp Vranovská pláž

Letní koupání a Vranovská pláž patří neodmyslitelně k sobě. Zdroj: vranovska-plaz.cz

Další z výčtu nejoblíbenějších kempů v České republice se nachází na jižní Moravě na břehu Vranovské přehrady. Ubytování je možné nejen pod stanem a v chatkách, kemp disponuje i ubytovnou. Nejvyšší komfort ubytování pak nabízí místní penzion. Kemp se ve svém areálu nejen přes den, ale i ve večerních hodinách postará o hladové žaludky i program v podobě živé hudby a diskoték. V kempu kromě hřišť a ohnišť najdete i základní sociální zázemí, dále třeba televizi, internet a nechybí ani pokrytí wi-fi signálem. V blízkém okolí se opět nachází hned několik hradů a zámků, které stojí za to navštívit.

V žebříčku českých kempů loňského roku obsadila Vranovská pláž zaslouženě 1. místo.

Kemp Western Šiklův Mlýn

FOTO: Kemp Western Šiklův mlýn

Atypické ubytování ve stylu Divokého západu. Zdroj: sikland.cz

Zažijte netradiční dovolenou na Divokém západě! Kromě možnosti noclehu pod stany se nabízí i tříhvězdičkový hotel, v areálu najdete stylové restaurace, bary a saloony, pro děti pak malou ZOO, koupaliště s tobogánem, skákací hrad a atrakce jako střelbu z luku, vyjížďky na koni nebo eletrického býka. K zapůjčení jsou i dobové kostýmy, takže nic nebrání tomu stát se součástí pořádné kovbojky. O celodenní program a večerní zábavu se jistě znamenitě postará šerif. V blízkosti kempu je pak k dispozici také krytý bazén, případně městské kino.

Pozice v TOP 25 kempů opětovně potvrzena.

Dovolená nemusí stát vždy velkou sumu peněz, vyrazit pod stan nakonec může být větší dobrodružství než se válet na pláži. Zažijte aktivní rodinnou dovolenou v Čechách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Autokempy v Čechách a na Moravě. Víme kam vyrazit s dětmi pod stan