Menu
WomanOnly
Esoterika

Avanturín léčí zlomené srdce a symbolizuje spojení s přírodou

Jedním z dalších minerálů, které můžeme nosit na těle jako šperk a používat k léčebným a ochranným účelům je avanturín. Je pro něj typická zelená barva, čímž osloví všechny milovníky poklidné a léčivé síly této barvy, která připomíná přírodu. Pro jaké znamení se nejvíce avanturín hodí a jakou mocí oplývá?

Jak vypadá avanturín

Avanturín je poměrně měkký kámen, který patří mezi oxidy křemíku. Vyskytuje se ve více barevných variantách, ale obvykle je pro něj typická zelená barva, kterou způsobují příměsi fuchsitu, což je druh muskovitové slídy. Avanturín je spíše průhledný a lesklý, jeho název vznikl od druhu skla náhodně objeveného v roce 1700 a pocházejícího z ostrova Murano u Benátek. V italštině totiž a ventura znamená náhodou.

Nejznámější naleziště avanturínu

Nejznámější naleziště avanturínu se nacházejí v Indii, Brazílii, Kolumbii, Tanzanii, Zimbabwe, Ruska, Španělska, Chile nebo Rakouska, v České republice nejsou známy. Z barevných variant se kromě zeleného avanturínu vyskytují i modrý avanturín, žlutý, oranžový, červený či hnědý.

Pro jaké znamení zvěrokruhu se hodí avanturín?

Nejvíce se avanturín hodí pro znamení Býka, Berana, Raka, Štíra, Ryb, Kozoroha či Vodnáře. Zelený avanturín nejvíce působí na čtvrtou čakru v oblasti srdce, modrý prospívá páté krční čakře, žlutý třetí čakře solar plexu a oranžový druhé sexuální čakře.

Využití avanturínu

Avanturín se používá i ve stavebnictví a stavitelství, například k úpravám okrasných zahrad, jako dekorace do akvárií nebo v sochařství a umění. Vyrábí se z něj ale také šperky, sošky nebo náramky.

Léčivé účinky avanturínu

A jaké má avanturín účinky? Nejvíce působí na naše emoce, tedy na srdeční čakru. Umožňuje též pevné sepětí s přírodou, přináší klid, radost, harmonii, pokoru, tiší rozbouřené emoce a léčí především psychosomatická nebo psychicky podmíněná onemocnění. Vrací naději v těžkých časech a krizových situacích, pomáhá zapomenout na starosti všedního dne, umožňuje vypnout hlavu, zrelaxovat se a uvolnit. Společně s růženínem dokáže v oblasti srdce hotové zázraky.

Hodí se pro vztahy všeho druhu, podporuje lásku, léčí citová zranění, umožňuje zbavit se závislosti na partnerovi a nechat ho odejít bez zbytečně škodlivých negativních emocí. Po zdravotní stránce působí na celou oblast srdečních a cévních poruch, prospívá při alergiích všeho druhu a také při stresu, syndromu vyhoření a psychickém vyčerpání. Je dobrou prevencí vysokého tlaku, infarktu, zlomeného srdce, pomáhá i při migrénách a chronických bolestech hlavy nebo potížích s očima. Podporuje imunitní systém a pomáhá i při cukrovce nebo ledvinových potížích. Avanturínová voda pomáhá i při hubnutí.

Říká se, že zatímco malachit negativní emoce odhaluje, avanturín je rozkládá. Pomáhá tak při stavech sklíčenosti, smutku a depresích.

Jak si vyrobit avanturínovou vodu

Avanturínovou vodu si můžete vyrobit snadno. Avanturíny lze zkombinovat i s růženíny. Jednoduše dáte umyté kameny do džbánu s vodou a necháte stát přes noc, poté popíjíte nebo můžete využít i k oplachování pleti či vlasů. Avanturínová voda vám pomůže zbavit se negativních emocí a myšlenek, nečistot na tváři, rozjasní vám úsměv, dodá dobrou náladu a vaše vlasy dostanou jasný a zdravý lesk. Rovněž se pitím avanturínové vody zbavíte všeho nepotřebného ve svém těle, můžete tak pomalu hubnout a detoxikovat svůj organismus.

„Když se se mnou rozešel přítel, byla jsem moc smutná a zklamaná. Hledala jsem útěchu v přírodě a právě avanturín mě neuvěřitelně uklidňoval. Měla jsem úplně zlomené srdce a po nocích jsem plakala. Usínala jsem s avanturínem pod polštářem a nosila jsem ho v kapse na svých smutných a zamyšlených toulkách přírodou. Uvědomila jsem si, že jsem neviděla tu realitu takovou, jaká byla, měla jsem na očích růžové brýle a stále chování svého přítele omlouvala. Nakonec musel být ten pád na ústa tak tvrdý. Přítel mě zradil tak, jak nejvíce mohl, zjistila jsem, že má jinou a mě jenom využíval. Tento kamínek mi pomohl od mého přejídání ze stresu, od bolestí hlavy, od zlomeného srdce a bloků páteře v okolí levé lopatky. Postupem času jsem se srovnala, uzdravila a znovu našla sílu žít a věřit v lásku.” (Káťa, 24 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenost čtenářky

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Avanturín léčí zlomené srdce a symbolizuje spojení s přírodou