Menu
WomanOnly
Rodina

Adoptivní babičky na inzerát pomáhají, když ty pravé nemohou

Alena Zelová

Alena Zelová

8. 4. 2014

Babičky na inzerát jsou velmi populární a pomalu se stávají nedostatkovým zbožím! Čím to je, že babičky na inzerát se těší takové oblibě?

Kam zmizely babičky?

Stává se, že dojde k tragické události, kdy děti přijdou o rodiče nebo naopak. Také nejsou výjimkou rozpory v rodině, kdy rodiče a děti přestanou udržovat rodinné vazby. Přesto je řada spokojených rodin, kde jsou babičky, ale ty neplní funkci babiček jako dříve.

Společnost se mění a to má vliv i na rodinu. Jedním z aspektů, proč vlastní babičky se nevěnují svým vnoučatům jako tomu bylo dříve, je i to, že dnešní babičky pracují déle. Před několika lety babičky chodily do důchodu v nižším věku, a tak trávily s vnoučaty mnohem více času.

Babičky jsou také vyhledávány, aby se postaraly o děti, když jsou rodiče v práci. Rodiče čím dál více pracují dlouho do večera. Proto i některé školky rozšiřují svoje služby, ale dosud jich není tolik. Adoptivní babičky vyhledávají ženy, které chtějí nebo musí dříve do práce, ale jejich dítě do školky ještě nevezmou.

Stále častěji se stává, že děti se stěhují od svých rodičů až moc daleko, a tak babičky znají vnoučata čím dál méně, v nejhorších případech jen z fotografií nebo díky telefonování přes skype. Často tyto ženy v důchodu touží po rodině, ale jejich vlastní rodina je daleko, a tak volí dráhu adoptivní babičky.

Jak si najít adoptivní babičku?

Dnes už najdete řadu agentur, které zprostředkovávají adoptivní babičky nebo rodiny. I na internetu nebo v novinách narazíte na plno inzerátů, kde starší ženy nabízí pomoc s dětmi, ale i menší manuální práce k tomu. Pomalu a jistě poptávka po babičkách roste nad poptávkou po rodinách.

Ceny babiček se pohybují různě. Záleží podle místa, času a taky co všechno babička bude dělat. Cena za hodinu se pohybuje cca od 100 Kč.

Někdy se může stát, že vám taková babička spadne přímo do klína. Třeba osamělá sousedka, která je ochotná a chybí jí vlastní vnoučata a vaše děti moc ráda přivítá.

Zkušenosti s adoptivními babičkami

Někdo si adoptivní babičky nemůže vynachválit, jiný se jim naopak brání, jsou pro ně cizí lidé. Je pravda, že ideální jsou vlastní prarodiče, které dětem vštípí do hlavy rodinnou tradici a historii. Přesto lepší někdo než nic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Adoptivní babičky na inzerát pomáhají, když ty pravé nemohou