Menu
WomanOnly
Móda a styl

Barvení podpaží hýbe světem: Nový módní trend nebo revolta?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

10. 1. 2015

Jde o protest podobně jako polévání studenou vodou nebo jen o módní rozmar celebrit, který se šíří i mezi prostý lid? Každopádně zarostlé podpaží obarvené pestrými barvami se masově šíří médii a je možná jen otázka času, kdy se touto ozdobou budou pyšnit i české ženy. V době, kdy se ženy i muži jakéhokoliv ochlupení s odporem zbavují, jde o poněkud překvapivý počin.

Hnutí odporu proti žiletkám

Ve skutečnosti se nejedná jen o módní výstřelek. Stejně jako kdysi obarvené hlavy na modro nebo na růžovo vzbuzují pastelové barvy v ženském podpaží rozruch, ale je zde zahrnut i jiný rozměr, a to pocit svobody a nezávislosti na módním diktátu.

Ženy po celém světě jdou navzdory nepsanému pravidlu etikety o oholeném podpaží s kůží na trh a nechávají se fotit v různých pozicích demonstrujících jejich přirozenost, navíc trochu vylepšenou. Jde o jakousi revoltu, o vyjádření svobodného postoje ve smyslu „můžu si dělat a nosit co chci, protože jsem individualita a nikdo nemá právo mi něco nařizovat“.

Narůst, nabarvit, nasdílet

Účastnice tohoto hnutí nám neříkají, že by o sebe nedbaly, naopak! Ukazují nám, že jde o vědomé rozhodnutí. A velmi odvážné! Přestože tento fenomén může působit značně neesteticky a možná i vulgárně, sociální sítě jsou plné pestrobarevného ochlupení.

Jednou z průkopnic nového proudu je americká kadeřnice a feministka  Roxie Hunt, která se rozhodla otevřeně promluvit: „Není žádným tajemstvím, že některé z nás si zkrátka nechtějí holit či voskovat podpaží. Stále častěji se setkávám s ženami, které nechtějí ostrou břitvou přejíždět svou měkkou kůži. Já osobně jsem vždy chtěla někomu obarvit jeho podpažní vlasy“.

Chlupatá popová diva

Své „podpažní vlasy“ si takto nechala upravit dokonce zpěvačka Madonna, která je známá tím, že vybočuje z řady za všech okolností a nebojí se projevit svou jedinečnost, o což tu jde především.

Může se nám to líbit nebo se nám to může zdát přinejmenším nevzhledné, ale těmto ženám nemůžeme upřít odvahu a originalitu. Nám zbývá jen doufat, že se tento obarvovací trend nepřesune o pár decimetrů níže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Barvení podpaží hýbe světem: Nový módní trend nebo revolta?