Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Běh na lyžích si prostě užívejte

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 11. 2022

Běžecké lyžování celkově upevňuje zdraví, posiluje imunitu, svaly a klouby, srdce a cévy, dýchací a trávicí systém. V současnosti se právě o tento sport zajímá čím dál více žen, které objevily to magické kouzlo tohoto sportu. Rekreační běžkování je úžasný sport, který to bere šmahem. Tomuto krásnému sportu se můžete totiž věnovat nejen v mládí, ale také v seniorském věku a dokonce i v mrazivém či ve větrném počasí.

Nejrozšířenějším zimním sportem je bezesporu klasické sjezdové lyžování, při kterém sportovec lyžuje na upraveném svahu, ale hned za sjezdovým lyžováním je dalším nejrozšířenějším zimním sportem běžecké lyžování. Běh na lyžích to je skvělý relax a úžasný sportovní zážitek, tento sport patří mezi velmi oblíbené zimní radovánky, který si zamilujete na první dobrou. Běžecké lyžování má tři nejrozšířenější styly – klasický, turistický a bruslařský.

Nejrozšířenější styly běžeckého lyžování

Klasický běh na lyžích, který je vůbec nejznámější, to je lyžování ve vyfrézované stopě. Kategorie turistických lyžařů využívá stejnou techniku ​​lyžování, ale většinou ve volné přírodě – na tratích beze stopy, kde vaše srdce pohladí krásná příroda s nedotčeným prašanem, a to je ta pravá zimní romantika. Bruslařský styl je pravidelné střídání skluzu z jedné na druhou lyži. Tento styl se spíše hodí na rovný, upravený a hladký povrch. Každá z technik však rovněž zlepšuje fyzickou i psychickou kondici sportovce – při sportu obecně dochází k vyplavování hormonů štěstí, které vám přinesou skvělou náladu, běžecké lyžování je navíc spojeno i s poznáváním prostředí a zimních přírodních krás.

Kvalitní sportovní výstroj je dnes přímo nutností

Konec roku se nezvratně blíží, a to je ideální období pro různé zimní sportovní aktivity a radovánky, ale každý sportovec na horách potřebuje hlavně vhodné oblečení a kvalitní sportovní výstroj. Z pohledu bezpečnosti, která je pro každého lyžaře naprosto zásadní, je stav výstroje rozhodující a není radno ho podcenit. Proto na začátku sezóny ani běžkaři nemohou podcenit odborný servis. Pokud si v zimě chcete na běžkách užít především bezpečnou a bezstarostnou jízdu, tak vřele doporučujeme využití profesionálního servisu, odborníci v servisu vám běžky nejen nabrousí a navoskují, ale opraví i poškozená či zkorodovaná místa, čímž dojde k zvýšení nejen vaší bezpečnosti. Také správně nastaví vázání, při kterém zohlední výšku a hmotnost sportovce. A jak si při běžeckém lyžování ochránit zrak? Skvělým tipem jsou špičkové Oakley brýle, které ochrání oči běžkaře před deštěm, sněhem, mrazem i slunečním zářením a zlepší viditelnost a bezpečnost i v nepříznivém počasí.

Jak správně vybrat to správné, zimní sportovní oblečení

V zimě potřebuje lyžař nejen pohodlné, ale hlavně teplé a nepromokavé sportovní oblečení. Otázkou tedy je, podle jakých kritérií volit lyžařské bundy a kalhoty? Odpověď profesionálních sportovců je jasná, lyžařské kalhoty musí být kvalitně podšité a mají mít správný poměr tepelné izolace a prodyšnosti. Velmi důležitý je funkční materiál, na který vám doporučujeme se zaměřit především, ale i na vhodný střih současných trendů nelze zapomenout. Ideální oteplovačky nesmí nohy sportovce na žádném místě škrtit, ale nesmí být ani příliš volné. Velice praktickým doplňkem, který jistě v terénu oceníte, jsou odnímatelné kšandy. Při výběru lyžařské bundy je také důležité myslet na kvalitu materiálu, který doporučujeme funkční. Skvělým tipem jsou parádní větrovky značky Sportalm z funkčních materiálů, které sportovce ochrání nejen před chladem a větrem, ale také před deštěm a sněžením. Důležitá je nepromokavost, větruvzdornost, tepelná izolace a prodyšnost materiálu. A součástí zimní sportovní bundy má být také kapuce, tak na ni nezapomínejte, no a teď už jen hurá na svahJ

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Běh na lyžích si prostě užívejte