Bez zkrašlovacího koutku s toaletkou se žádná žena neobejde

Toaletní sestava Cornel, Zdroj: Kupono.cz
Toaletní sestava Cornel, Zdroj: Kupono.cz

V každé rodině se může ráno změnit v neutuchající boj o koupelnu. Vystřídat se v ní potřebují všichni členové domácnosti. I proto spousta žen rezignuje a líčí se až v autě nebo práci. A co si budeme nalhávat – tohle není to nejlepší řešení. Žena, které to už od rána sluší, se cítí sebevědoměji a i muž má rád, když vidí svou ženu hezky upravenou.

Toaletní sestava Cornel, Zdroj: Kupono.cz
Toaletní sestava Cornel, Zdroj: Kupono.cz

Řešení je při tom jednoduché – zařídit ženě zkrášlovací koutek. Dominantou všech zkrášlovacích koutků jsou samozřejmě toaletní stolky. Ty v žádném případě nejsou jen záležitostí našich babiček, které si v nich schovávaly dopisy od ctitelů, nebo prvorepublikových filmů pro pamětníky. Ani v moderní historii nevyšly z módy, šik jsou stále.

Spousta zásuvek na potřebné (i nepotřebné) produkty

Jejich výhodou je, že na rozdíl od skříněk v koupelně (které beztak bývají dávno obsazené hygienickými potřebami všech členů rodiny) mají spoustu úložného prostoru v malých a přehledných zásuvkách. Snadno v nich ukryjete kosmetiku, nejrůznější krémy, lahvičky s voňavkami i šperky.

Při výběru toaletního stolku myslete na to, aby ladil s celým interiérem. Umístěte ho do blízkosti okna, aby na něj dopadalo dostatečné množství denního světla. Právě denní světlo je totiž jediné, které nezkresluje a nic nezakrývá. Pro líčení je tedy ideální. K tomu je vhodné do místnosti se zkrášlovacím koutkem umístit minimálně dvojí umělé osvětlení.

Součástí toaletního stolku obvykle bývá velké zrcadlo a menší zrcátko s možností polohování vhodné především na drobné detaily líčení.

Zrcadlo – bez něj to zkrátka nejde

Pokud vyberete toaletní stolek bez zrcadla, nezapomeňte na umístění zrcadla na zeď. To můžete dát hned nad stolek, aby nebylo potřeba používat i skládací zrcátko a výsledek zkrášlovací procedury bylo možné zkontrolovat hned. Druhou variantou je velké zrcadlo hned vedle stolku. Jeho výhodou je, že se v něm žena vidí celá, může tedy zhodnotit, jak dobře jí ladí šaty, účes i make-up.

Pokud máte obavu, že vyberete takové nástěnné zrcadlo, které nebude s toaletkou ladit, existuje pro vás chytré řešení – pořiďte si rovnou toaletní stolek se zrcadlem. V takovém případě budete mít jistotu, že jednotlivé prvky tvoří kompaktní celek.

Ráno i večer, toaletní stolek si své využití najde kdykoli

Toaletní stolek ale žena nevyužije jen při ranním vstávání, nýbrž i při každovečerní péči o pleť. I proto je dobré nutnost zkrášlovacího koutku nepodceňovat. Žena díky němu získá místo, kde se může každý den věnovat jenom sama sobě – což ostatně ocení i ty, které líčení berou jen jako nutné zlo.

Zapomenout proto nelze ani na pěknou židličku, taburetku či křeslo z kvalitního materiálu, na které se bude příjemně a pohodlně sedět. Každá žena si takovou chvilku odpočinku jistě zaslouží.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Markéta Pešková
Jednatelka společnosti CzechNetMedia s.r.o. a šéfredaktorka magazínu WomanOnly.cz. Vystudovala obor Ergoterapie na 1. lékařské fakultě UK a Řízení ve zdravotnických a sociálních organizacích na FHS UK. Mezi její záliby patří zejména cestování a film.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.

Prosím opište znaky z obrázku

*