Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak bojovat s únavou? Poradíme vám několik triků

Většina lidí na sobě často pociťuje únavu, se kterou se neumí sami vypořádat. Jste také neustále unavená a nevíte si s tím rady? Naučte se s námi dobít si velkou porci energie a tu si následně uchovat! Dokážete to pomocí několika málo triků.

Správná strava je základ!

Smaženými a mastnými pokrmy možná uspokojíte své chuťové buňky, ale dodají vám pouze prázdné kalorie a budete často unavená. Proto dbejte na to, aby vaše strava byla pestrá a pokud možno i zdravá. Jezte hodně ovoce, zeleniny a luštěnin, díky kterým budete energií přímo překypovat!

Očistěte své tělo i mysl

Jednou za čas dopřejte svému tělu generální očistu. Vezměte si den volna a relaxujte. Zároveň se snažte každý den pročišťovat své tělo pomocí vody, které vypijte minimálně 2 litry denně.

Uberte plyn

Jestliže žijete v každodenním shonu, potom je jasné, že bude váš organismus vyčerpaný. Proto si nenakládejte více úkolů než je zdrávo. Každý den ráno si stanovte své denní cíle, které chcete splnit a zbytek času prostě relaxujte! Dopřejte si masáž, nebo vyrazte na cyklovýlet. Vaše tělo vám bude vděčné!

Střídejte nejrůznější aktivity

Během dne se snažte vystřídat nejrůznější druhy aktivit. Pokud máte mechanickou práci, odpoledne si dopřejte nějakou tu intelektuální, či kreativní vzpruhu. Zajděte na výstavu, či do kina, nebo si přečtěte dobrou knihu v pohodlí vašeho domova. Jestliže jste zaměstnaná v kreativním odvětví, pak si v druhé půli dne dejte do těla při vašem oblíbeném sportu!

Tip na závěr

Citrusové plody a jejich vůně mají povzbuzující účinek. Dejte si denně jeden pomeranč, nebo si udělujte aromaterapii s vůní citrónu. Bude to vzpruha nejen pro vaše tělo, ale i pro vaší mysl!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak bojovat s únavou? Poradíme vám několik triků