Menu
WomanOnly
Sex

Bolest hlavy po sexu není normální! Zachyťte ji včas

Většina lidí používá výmluvu na bolest hlavy pouze tehdy, když se jim do milostných hrátek příliš nechce. Začíná se ale ukazovat, že bolestí hlavy trpí i někteří lidé, po prožití orgasmu. Pokud je to i váš případ, nevěšte hlavu, rozhodně nejste jediná na světě, která touto poruchou trpí. Ptáte se ale proč k bolesti hlavy po sexu dochází? My vám to vysvětlíme!

Může se jednat o těžkou nemoc, nechte se vyšetřit!

Protože případů bolesti hlavy po sexu stále přibývá, začal se tímto tématem zabývat německý výzkumník z münsterské univerzity. Ten, na základě nejnovějších výzkumů zjistil, že pokud dochází k bolesti hlavy po, ale také při orgasmu, může se jednat o vážný krevní výron do mozku. Proto také doporučuje všem, kteří zažívají tyto příznaky, aby si co nejdříve došli na odborné vyšetření.

Muži jsou více ohrožení než ženy

Rozsáhlé vědecké výzkumy umožnili roztřídit pacienty do dvou kategorií. První zahrnuje ty, u nichž se dostaví tupá bolest hlavy krátce před pohlavním vyvrcholením, u druhé nastupuje její prudká podoba několik minut po jeho odeznění.

Zajímavé přitom je, že se její výskyt stupňuje s přibývajícím věkem. Trápí spíš populaci po třicítce, přičemž se třikrát až čtyřikrát častěji objevuje u mužů než u žen. 

Lékaři si neví rady s léčbou

Toto onemocnění nelze jen tak přecházet, protože záchvaty trvají až dvanáct hodin, ty nejsilnější dokonce několik dní. Nejlepší léčbou je však stále sexuální zdrženlivost, jedině tou zajistíte, že bolesti nebudou tak silné.

Samozřejmě existují i medikamenty na bázi betablokátorů, které se běžně používají na léčbu kardiovaskulárních chorob, ale měli by vám pomoct i při bolesti hlavy po sexu. Bohužel zatím neexistují žádné důkazy o tom, že by tyto léky opravdu výrazně pomáhali při léčbě sexuální bolesti hlavy. 

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bolest hlavy po sexu není normální! Zachyťte ji včas