Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Bolesti krční páteře a hlavy může způsobovat i nevhodná podprsenka

Adéla Beranová

Adéla Beranová

27. 4. 2014

Máte neustále ztuhlý krk nebo vás bez přestání bolí hlava? Lékaři už nevědí co dělat a vy si připadáte v koncích? A napadlo vás, že za vašimi potížemi může stát i nevhodně vybraná podprsenka? Potvrzuje to primářka Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí Michaela Tomanová.

Správný výběr podprsenky může být zapeklitý úkol. Pokud sáhnete vedle, nemusíte si způsobit jen nepohodlí, ale i zdravotní potíže. Nesprávně zvolená podprsenka může zatížit vaši krční páteř a způsobit neustávající bolesti hlavy, tento problém se týká zejména žen s větším poprsím.

Správný obvod je základ

„V přvní řade jde především o zvolení vhodné velikosti obvodu hrudníku tak, aby váha nespočívala pouze na ramínkách, ale byla z větší části držena právě spodním lemem podprsenky,“ vysvětluje lékařka a primářka rehabilitace Michaela Tomanová.

„Velmi důležité je také dbát na dostatečnou šířku ramínek podprsenky, která částečně rozloží tlak na ramena,“ doplňuje Tomanová. Ramínka se podle ní nesmí ani zařezávat, ani by neměla škrtit, aby nedocházelo ke zvýšenému tlaku pouze na jedno místo na ramenou.

Ramínka nastavte rovnoměrně

„Aby se nám správně rozložila váha poprsí na obě poloviny těla, je důležité, aby obě ramínka podprsenky byla stejně utažená. V opačném případě dochází při nerovnoměrném rozložení vah k přetěžování některých svalů a nedostatečné funkci jiných. To pak může být příčinou bolestí především krční a hrudní páteře a ramen,“ tvrdí Tomanová.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bolesti krční páteře a hlavy může způsobovat i nevhodná podprsenka