Menu
WomanOnly
Krása

Botulotoxin pomůže proti pocení. Efekt vydrží i 1 rok

Adéla Beranová

Adéla Beranová

15. 3. 2014

Nadměrné pocení může mít mnoho příčin, které někdy ani není možné odhalit. Nicméně jde o problém, který dokáže hodně znepříjemnit život. V posilovně si připadáte jako kapající kohoutek, na běžný pracovní den nosíte v kabelce další dvě trička a o upnutých barevných kouscích si můžete nechat jen zdát?

V době pokročilé estetické medicíny už není nutné tiše trpět. Zázrak proti pocení se jmenuje botuloxin.

“Jelikož jsem se hodně potila, vyzkoušela jsem opravdu všechno možné – mazadla, čaje, prášky a nic. Nakonec jsem se odhodlala k botuloxinu a stal se zázrak. Úplně jsem se přestala potit. Bylo to super, dokonce ani po propařené noci jsem neměla fleky v podpaží a že jsem řádila,” svěřuje se se svou zkušeností v internetové diskusi Alicebellini.

Botuloxin blokuje impuls z mozku

Při pocení vychází z mozku impuls, který se dostává k potní žláze a ta následně zareaguje produkcí potu. Botuloxin vytvoří překážku, kterou impuls neprojde a díky tomu brání pocení.

Látka se aplikuje pomocí malých injekcí do povrchové vrstvy kůže, kde se nachází právě potní žlázky a kde blokuje přenos nervových podnětů. Většinou se používá do podpaží, na dlaně, plosky nohou, ale i do třísel a jiných partií.

Efekt vydrží až rok a půl

“Aplikace botuloxinu do obou podpaží mě stála deset tisíc korun a trvalo to asi pět minut. Bála jsem se toho jako čert kříže, při injekcích obvykle omdlívám, ale je to taková malinká jehlička a skoro nic jsem necítila,” píše v diskusi Monaa.

Účinek botuloxinu nastupuje pozvolna během dvou až deseti dnů. Jeho trvání je individuální, záleží na množství použité látky a dalších faktorech, nicméně se uvádí sedm až dvanáct měsíců, po kterých je nutné celý zákrok opakovat.

“Už jsem byla na botuloxinu dvakrát, první aplikace mi vydržela neuvěřitelný rok a půl. Ani kapka potu. Teď by to mělo podle mojí doktorky vydržet dokonce ještě delší dobu,” podělila se o svou zkušenost Andrusinka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Botulotoxin pomůže proti pocení. Efekt vydrží i 1 rok