Menu
WomanOnly
Krása

Čeho vás ušetří neviditelná fóliová rovnátka?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 11. 2023

Při výběru rovnátek je nutné zohlednit nejen cenu, ale také dobu léčby, počet návštěv ortodontisty, míru omezení v aktivním či společenském životě, riziko trhání zubů či všeobecné nepohodlí spojené s nošením rovnátek.

Na úvod ještě zmiňme, že neviditelná fóliová rovnátka jsou vhodná i pro léčbu vážnějších vad chrupu, využít je mohou děti, dospívající i dospělí.

Častých návštěv ortodontisty

U neviditelných fóliových rovnátek (alignerů) je nutná návštěva ortodontisty jedenkrát za cca 1–3 měsíce  měsíců. Konvenční drátová rovnátka přitom vyžadují návštěvu i jedenkrát měsíčně. Neviditelná fóliová rovnátka vás tedy v průběhu léčby ušetří spousty hodin strávených na cestě či v čekárně.

I několika měsíců léčby

S neviditelnými fóliovými rovnátky je spojena nejkratší doba léčby vad chrupu, konkrétně 9-18 měsíců, u ostatních typů rovnátek to přitom může být až 36 měsíců.

Omezování se v jídelníčku či sportovních aktivitách

Neviditelná fóliová rovnátka můžete opakovaně nasazovat s sundávat, tj. neomezují vás při sportovních aktivitách. Stejně tak si s těmito typy rovnátek můžete dopřát oblíbená tvrdá či „žvýkací“ jídla.

Omezování se ve společenském životě

Jak napovídá jejich název, neviditelná fóliová rovnátka nejsou vidět. Nebudete tedy cítit ostych se smát či mluvit ve společnosti.

Bolesti

S neviditelnými rovnátky je spojeno minimální nepohodlí. Zapomenout můžete na úvodní bolesti po nasazení rovnátek, bolest způsobnou zraněním dásní a velmi často i bolest z důvodu nutnosti trhání zubů. Stejně tak je u neviditelných fóliových rovnátek minimální riziko vzniku zubního kazu, tj. další bolest spojená s léčbou kazů.

Zdroje:

https://www.svetrovnatek.cz/

https://www.rovnatka.cz/delka-lecby/

https://www.ortodoncie.cz/jak-spravne-pecovat-o-rovnatka-a-zuby/

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Čeho vás ušetří neviditelná fóliová rovnátka?