Menu
WomanOnly
Krása

Červená rtěnka: jak vybrat správný odstín podle barevného typu pleti?

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

27. 2. 2013

Ohnivá, karmínová, rubínová, to je jen začátek seznamu odstínů červených rtěnek. Ne každá barva vám však bude slušet. Jaká bude pro vás ta nejvhodnější? Záleží na odstínu pleti a barvě vlasů.

Červenou rtěnku může nosit každá žena. Není však červená jako červená. Jinak vypadá rtěnka s růžovým podtónem, jinak s hnědým či temně rudým.

Jaký jste barevný typ?

Jak vybrat tu nejvhodnější, s tím může pomoci barevná typologie. Máte světlou až narůžovělou pleť a plavé vlasy? V tom případě jste jarní typ a skvěle se k vám hodí rtěnka s broskvovým nádechem či oranžově zabarvené odstíny.

V případě, že je vaše pleť světlá až namodralá a vlasy popelavé až nazlátlé, jste letní typ, který je u nás nejrozšířenější. Slušet vám proto bude červená rtěnka s narůžovělým podtónem. Vyvarujte se odstínů nahnědlých a korálových.

Ženy podzimního typu mají barvu pleti olivovou až zlatožlutou a často ji zdobí pihy. Nejtypičtější barvou vlasů je pak zrzavá a kaštanová. Na podzimních typech skvěle vyzní rtěnka se žlutým podtónem, bát se však nemusí ani výraznějších korálových.

Zimní typy žen jsou světlé pleti, která se však velice dobře opaluje. Vlasy jsou pak hnědé až černé. Takovým ženám sluší ostré odstíny, tedy jasně červená, třešňová či nahnědlá.

Věděli jste, že…

Rudé rty byly odjakživa znakem smyslnosti. V roce 1770 anglický parlament schválil zákon, podle nějž byla každá žena, která svedla muže pomocí červené rtěnky, označena za čarodějnici.

Jak správně rtěnku použít?

Při líčení rtů červenou rtěnkou dbejte na několik věcí.

  • V první řadě odličte rty, nesmí na nich zůstat stopy balzámu či lesků. Rtěnka by pak dobře nedržela.
  • Použijte konturovací tužku v totožné barvě jakou má rtěnka. Vyplňujte jí nejen okraje rtů, ale i celou plochu.
  • Samotnou rtěnku nanášejte malým štětečkem.
  • Dávejte pozor, aby se vám rtěnka neobtiskla na zuby.
  • Pokud zvýrazňujeme rty, je třeba ubrat na líčení očí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Červená rtěnka: jak vybrat správný odstín podle barevného typu pleti?